27.12.2018, 04:43 3730

Bekir Bozdağ ve Yozgat

Yaklaşık bir yıldır bulunduğum güzel memleketim Yozgat’ta siyasetin çok sevildiğini, bileninde bilmeyeninde siyasetle oldukça ilgili olduğunu gördüm. Hiç kuşku yok ki, ülkemin kaderini etkileyen birçok siyasetçinin de Yozgatlı olması bu ilginin sebeplerinden.

Yozgat’ta bulunduğum zaman zarfında dikkatimi çeken bir başka konuda, bu ülke için bu şehir için çalışanların acımasızca eleştirilmesidir. Bu özelliğin çok değişeceğini düşünmüyor ve üzülüyorum. Eleştir ama yapılan hizmetleri de görmezden gelme. Bu kötü eleştiriler sadece siyasetçiler için değil, Yozgat için çalışan, emek harcayan ve Yozgat aşığı birçok bürokrat, esnaf ve daha birçok meslekten Yozgatlı için yapılmaktadır.

‘‘Yozgat gelişmiyor, herkes gidiyor, hiçbir yatırım yapılmıyor...’’ gibi birçok eleştirinin asıl sebeplerini anlamaya çalıştım ve sonuç ‘‘çıkarcılık’’ oldu. Vatandaş kendi çıkarına bakıyor. ‘‘Benim için bir şey yapmadı, şu işim vardı olmadı ve o yüzden bu kötü şu kötü’’ diyor. Soruyorum önemli olan sen misin, Yozgat mı? Sen ne yaptın şehrin için de eleştiriyorsun? Ne zaman ‘‘ ben’’ demeyi bırakıp ‘‘biz’’ demeye başlayacağız, ne zaman Yozgat için yapılan hizmetleri göreceğiz, ne zaman kişisel olarak işimize gelmeyene ‘‘murdar’’ demeyi bırakacağız? Bırakalım artık birbirimizle uğraşmayı, bu şehir için çalışanları eleştirmeyi. Birbirimize karşı olursak bir zafer elde edemeyiz, beraber olursak gelişiriz ve kazanırız!

15 Temmuz’da hain darbe girişiminin gecesinde, Gazi Meclis’te ‘‘Bizim burada yapacağımız şey burada ölmektir’’ diye dimdik duran, eğer o darbe, darbecilerin istediği gibi gitseydi Pensilvanya’nın Ebu Cehil’inin öldürülecekler listesinde en üstlerde yer alan, bu vatan için gecesini gündüzüne katmış, yıllarca hakkını vererek bakanlık yapmış Yozgat Milletvekili Sayın Bekir BOZDAĞ içinde acımazsızca eleştiri yapan küçük bir grup için Yozgat’a yapılan hizmetleri araştırdım. Tamam kötü gördüğün ne varsa eleştirebilirsin ama iyi olana da iyi diyebilmelisin, yapılan iyilikleri, hizmetleri göz ardı etmemelisin. Gelelim bu hizmetlere. Neler neler yapılmamış ki Yozgat için. 2002’den 2016 yılına kadar Yozgat’ın devlete verdiği vergi 275 milyon lira. Yozgat’a yapılan yatırımlar ise bu verdiğimiz verginin neredeyse 200 katı! Yolların tamamı sıcak asfalt olmuş, Şehir hastanesi gibi beş yıldızlı otel konforunda bir hastaneye sahip olmuş, okulların tamamı yenilenmiş, tıp fakültesi ve hastanesi hizmete başlamış, yüksek hızlı tren faaliyete geçmek üzere, havaalanının temeli atılmış ve ilçelere yapılanlar ile daha saymakla bitmeyecek, hepinizin bildiği ama görmezden geldiği birçok hizmete Yozgat kavuşmuş. Bu yapılan hizmetlerde istihdam sağlamış, sağlamaya da devam ediyor. Elimizi vicdanımıza koyup adil şahitler olalım. Bırakalım iftirayı, gıybeti lütfen yapılanları görelim. Eleştirirsek te bunları bilerek eleştirelim.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın grup konuşmasında son bulan bir şehir efsanesi daha vardı: ‘‘Cumhurbaşkanı, Bekir BOZDAĞ’a bakanlık vermedi ve artık etkisiz olacak’’ vb. cümleler. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar hiçbir arkadaşına sırtını dönmemiş ki. Bu fikre nasıl kapıldınız? Ebu Muslim Horasani’nin bir sözü var belki işitmişsinizdir: “Onlar, şerrinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Düşmanlarını da kazanmak için, kendilerine yakın tuttular. Yakın tuttukları düşmanları "dost" olmadı; Ancak uzak tuttukları dostları "düşman" oldu. Herkes düşman safında birleşince, yıkılmaları mukadder oldu’’. Ak Parti’nin onca sene her seçimden başarılı çıkmasının sebebi de dostları ile yola devam etmesidir. Yıkılanlar ve kaybedenlerin de en büyük özelliği budur yani dostlarını avuç içinde görüp uzaklaştırmasıdır.

Sayın vekilimiz Bekir BOZDAĞ’ın yapmış olduğu hizmetler için, Yozgat’ımız için, Ülkemiz için çabaları nedeniyle vicdan sahibi, samimi her vatandaşın bunları göreceğini ve ona göre eleştirilerini yönelteceğini düşünüyorum.

Unutmayalım! Önemli olan ‘‘ben’’ değil ‘‘biz’’ olabilmek ve hakkı olanın hakkını teslim etmektir. Memleketim için çalışan kim varsa hepinizin başımızın üstünde yeri var. Bu hizmetleri yapanlara destek olmakta biz vatandaşların en büyük görevidir.

Allah’a emanet olun.

Yorumlar (0)
-2°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:58
Güneş 07:21
Öğle 13:00
İkindi 15:59
Akşam 18:28
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 24 29
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Celta de Vigo 24 21
18. Mallorca 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@