En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Gimat En'lerini Seçti, Başarılı Personeller Ödüllendirdi

Yozgat Gündemi 29.12.2019, 21:18

Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, Başarılı Personeli Çeyrek Altın Ve Plaketle Ödüllendirdi 

GİMAT HEPİMİZİN 

Yozgat’ın en büyük marketler zinciri olan Gimat Marketler Zinciri’nde başarılı personeller çeyrek altın ve plaketle ödüllendirildi. 

Ödül töreninde konuşan Gimat Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, yılın enlerini belirledikleri projenin yönetim kurulu üyeleri Furkan Özışık ve Yüksel Gücüyener tarafından hazırlandığını söyledi. 


BÜYÜK BİR AİLEYİZ 
Özışık, 21 yaşından bu yana ticaretle uğraştığını belirterek, “Gimat’ta kimse kendini çalışan olarak görmesin. Ben kimseyi işçi olarak görmüyorum. Bugün burada çalışıyordur yarın iş veren olur, devlet dairesine girer. Orada karşılaşırız. Gimat büyük bir aile ve burada herkes Gimat ailesinin bir parçası” ifadelerine yer verdi. 

İLKEMİZ DÜRÜSTLÜK
Gimat’ın Yozgat şartlarında iyi bir işveren olduğunu dile getiren Özışık, “ Devlet işine girerseniz ben de memnun olurum. Yapabileceğimiz ne varsa yardımcı olmaya çalışırım. Günümüz şartlarında maaş alamayan insanlar var. Hiçbir müşterimize şu ana kadar ayıplı mal satmadık. Herkese iyi hizmet vermeye çalıştık. Onun karşılığında da belirli bir ivme kazandık. Bu ivme tek başına kazanılmıyor. Hep birlikte kazanıyoruz.  Burada herkes birimiz için birimiz hepimiz için mantığı ile devam edeceğiz. İnşallah sizlerde iyi yerlere gelirsiniz. Bizler de çok mutlu oluruz” şeklinde konuştu.

GİMAT BİR OKUL 
 Gimat’ın bir okul olduğunu kendisinin de bu okulda hoca olduğunu dile getiren Özışık, “Herkes evinde çocuğu sakız istiyorsa o Gimat’taki paradan götürüyor. O sakızı götürürken o parayı helal ettirmek lazım. Yaptığımız işi en iyi şekilde yapıyoruz.  Kasadan para çalınca hırsızlık olmaz. Vakitten, zamandan çalınca da hırsızlık olur. Zamanla arazi de olunur, iş de askıya alınır ama benim sizden isteğim işinizi isteyin. Karşımızda rakipler var. Biz iyi bir işvereniz. Yolumuza gidiyoruz” dedi.

SİGORTASIZ ÇALIŞAN YOK 
Özışık, iş veren olarak çalışanlarının özlük haklarına her zaman önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti; “Biz sigortasız kimseyi çalıştırmıyoruz. Asgari ücret belli. 1 trilyon üzerinde sadece maaş giderimiz var. Gimat Marketler Zinciri olarak ben Zafer Özışık sabah şalteri indiremez. Çünkü 300 kişinin bir sorumluluğu var. 4’er kişi olsa bin 500 kişinin sorumluluğu var. O sorumluluğu gece 3’te taşıyan adamım. Gece ben uykusuz kalırım. Siz uykusuz kalmayın ama gündüz mesai saatlerinde işinizi iyi yapın.”

SEVGİ ODAKLI HİZMET
Çalışanın mutlu olmasının müşteriye yansıdığını dile getiren Özışık, “ Personel bir mağazada sevgi rüzgarı estirirse gelen müşteriye hoş geldiniz dediğinde tatlı dilin, gülen yüzün bedeli yok. Onun için tatlı dilinden, güler yüzünden, sevgi odaklı çalışmasından hiçbir zaman ödün vermesin. Hayatta başaramadığınız hiçbir şey olmasın. Gimat’ın iyi olması beni mutlu ediyor. Siz de ekmek yiyorsunuz sizin de mutlu olmanız lazım. Onun için Gimat hepimizin. Gimat Yozgat’ın malı ona sahip çıkalım. Gimat’a Yozgat’a ihtiyacı var” diye konuştu. 

DEVAMI GELECEK 
Zafer Türk Mutfağı Mağaza Müdürü Muhammed Emin Ekici de projenin bir başlangıç olduğunu ve devamının geleceğini belirterek, “ 10 tane mağazamız içerisinde yapılan incelemeler sonucunda rakamsal verilerle mağazalarımızın satış oranları ve mağaza müdürlerimizin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda ve gizli müşterimizin genel müdürlüğümüze vermiş olduğu sonuçtur bu. Bu sonuçta birçok arkadaşımız ‘biz niye almadık’ diye düşünebilirler. Ama bu bir başlangıç olduğundan dolayı hepimize bir örnek olması gerektiğini
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@