Bayramlar Müslümanları Birbirine yakınlaştırır

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı hemşerimiz Necip Taşkın, 21 Ağustos Salı günü başlayan olan Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

GÜNDEM 24.08.2018, 01:02 30.11.-0001, 00:00
815
Bayramlar Müslümanları Birbirine yakınlaştırır

Kurban bayramının Müslümanlar için yakınlaştırıcı bir özelliği olduğunu söyleyen Taşkın, mesajında şunları söyledi: “Kurban Bayramı Müslümanları birbirine yakınlaştırır. Kimsesizlerin ve yoksulların korunmasına, yakın ve uzak akrabaların hatırlanmasına, komşular arasındaki ilişkilerin iyileşmesine vesile olur.  Kurban Bayramı, küslüklerin ve kırgınlıkların sona ermesine vesile olan önemli bir bayramdır.

Kurban farz ibadetlerden biridir. Bu vesileyle kesilecek olan kurbanların salih niyetle kesilmesi,  kimsesiz ve yoksullara pay verilerek sevindirilmesi bu ibadetin özüdür. Bu bayram diğerlerinden farklıdır. Gönül kapıları açılacak, birlik ve beraberliğimiz vücut bulacaktır. Kurban Bayramında Müslümanlar arasında kardeşlik oluşur. Gönüllerde sevgiye ve saygıya dayalı kardeşlik köprüleri kurulur.

Bu bayramın İslam âleminin içinde bulunduğu ayrılık ve düşmanlıkların son bulmasına vesile olmasını Allah’tan temenni ediyoruz. Zira akan kanlar, kırılan kalpler, gözyaşları, Müslümanların birbirine düşmanlığı, aramızdaki ayrılık nedeniyledir. Allah, kendisine bağışlanacak olan kurbanların hürmetine inşallah bu dileğimizi kabul eder. Bütün İslam âlemini kuşatan bir sevgi seliyle coşmayı diliyoruz. Barış ve huzurun İslam âlemine hâkim olduğu günlerin geri gelmesini Allah’tan temenni ediyoruz. İslam âlemini birlik, beraberlik, güzellik ve mutluluk kaplasın istiyoruz. Kurban Bayramının özüne yakışır bir şekilde coşku ve sevinçle kutlanmasını diliyoruz.

Müslümanların yaşadığı coğrafya da akan kanların sona ermesini, dostluk, sevgi, kardeşlik duygularıyla, birlik ve beraberlik içinde yeni bir yaşama kavuşmalarını diliyoruz. Bu coğrafyada yaşayan kardeşlerimizin sofralarında kıtlığın ve yokluğun sona ermesini diliyoruz. Soydaşlarımızın ve diğer Müslüman kardeşlerimizin acılarının, hüzünlerinin, yalnızlık duygularının sona ermesini diliyoruz.

Kurban Bayramının üyelerimize ve ailelerine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Acılı şehit ailelerinin mübarek kurban bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bütün Müslümanlara barış, huzur ve mutluluk getirmesini, ülkemizin ve yurt dışında yaşayan Müslüman kardeşlerimizin birlik ve beraberliğine vesile olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:44
İkindi 16:40
Akşam 20:09
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@