Hububat Silosunda İnceleme

Yozgat Valisi Kadir Çakır, Hububat Silosunda İncelemede Bulundu

GÜNDEM 14.07.2019, 10:16 30.11.-0001, 00:00
512
Hububat Silosunda İnceleme

Türkiye’nin önemli tahıl ambarı olarak bilinen iller arasında yer alan Yozgat’ta bazı ilçelerde hasat dönemi tamamlanırken bazı ilçelerde ise hasada yeni başlanıyor. Çiftçilerin ürünlerini satmak için tercih ettiği Silolar’da ise bugünlerde bir hayli yoğunluk yaşanıyor.

Vali Kadir Çakır Sorgun’da Ulusoy Un şirketi bünyesinde kurulan 67 Bin Ton kapasiteye sahip ve en son teknolojiyle tasarlanmış Sorgun Ulidaş Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

        Vali Kadir Çakır, ülke tarımının daha iyi yerlere gelmesi amacıyla hükümetin lisanslı depoculuk sistemine büyük önem verdiğini belirterek, gelişmiş ülkelerin lisanslı depoculuk sistemini yıllardır uyguladıklarını ifade etti.

        Vali Çakır’a, Silonun fiziki ve genel durumu hakkında Ulusoy Un Genel Müdürü Kamil Adem, Ulidaş Genel Müdürü Adnan Numanoğlu ve Şube Müdürü Gürkan Yavuz tarafından bilgi verildi.

        Ulidaş Genel Müdürü Adnan Numanoğlu, ziyaretlerinden dolayı Vali Çakır’a teşekkür ederek, Sorgun’da, ülke ve Yozgat ekonomisine katkı sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@