'Neden TÜGVA'ya ücretsiz tahsis ettin!'

Yozgat İl Özel İdaresi’ne ait binanın TÜGVA’ya ücretsiz tahsis edilmesine tepkiler her geçen gün artıyor. CHP Milletvekili Ali Keven, ücretsiz olarak binayı tahsis ettiğini ileri sürdüğü Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’tan ‘Ücretsiz Tahsise’ ilişkin gerekçelerini kamuoyu ile paylaşmasını istedi.

GÜNDEM 18.08.2018, 01:08 30.11.-0001, 00:00
1673
'Neden TÜGVA'ya ücretsiz tahsis ettin!'

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, İl Özel İdaresi’ne ait bir işyerinin TÜGVA’ya tahsis edilmesinin kabullenilir bir durum olmadığını belirterek, sorumluluk makamı olan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’tan yanıt istedi.

ESNAF ODASI ÇIKTI TÜGVA GELDİ

Keven; “Mülkiyeti Yozgat İl Özel İdaresi’ne ait olan bir işyerinden Esnaf Sanatkarlar ve Odaları Birliği çıkartılarak bu işyeri Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA’ya ücretsiz tahsis edildi. TÜGVA kamu yararına mı çalışan bir dernektir yoksa AKP yararına mı çalışan bir dernektir? Sayın Vali’ye göre TÜGVA’nın kamuya ne gibi bir yararı olmuştur?

FETÖ DERNEKLERİNİ HATIRLATTI

Daha öncede FETÖ’ye ait derneklere ücretsiz bina tahsisi yapılıyordu. Ne oldu? Ardından ihanet şebekesi çıktı.

Esnaf Sanatkarlar ve Odaları Birliği binlerce esnaf üyesi ile birlikte kamu yararına çalışan bir kurum değil midir? Üstelik kirasını ödeyerek kamuya bir destek sunmaktadır diğer yandaş kurumlar gibi herşeye ücretsiz ulaşma gibi bir fırsatçılık içinde değildir.

Esnaf Sanatkarlar ve Odaları Birliği üzerinde acaba geçmiş seçimlerden kaynaklı bir sabeple baskı mı kurulmak isteniyor?”

BU OLAYIN GERİ PLANINDA NE YATMAKTADIR?

Keven, konuya ilişkin yazılı açıklamasında: “Ücretsiz tahsisin ardında hangi plan yatmaktadır” sorusunu sorarak yanıt istedi.

Kurumlara ve insanlara eşit mesafede olması gereken yöneticilerin partizan davranışlar göstermesini eleştirerek; “

“Sayın Vali Yozgat’ta başka yer yokmuş gibi kiracısı Esnaf Sanatkarlar ve Odaları Birliği’ni niye tahliye ettirmiştir? Valiler Kararnamesi’nin yayınlanacağı bu dönemde sayın Vali bu davranışı ile bir yerlere selam mı göndermektedir? Valilik makamı her kesime eşit davranmak zorunda değil midir?” dedi.

KAMU ZARARA MI UĞRATILDI?

Kamu maliyesinin zarara uğratıldığına da dikkat çeken Keven,

“Esnaf Sanatkarlar ve Odaları Birliği yıllık 48 bin TL kira öderken şuan ücretsiz tahsis edilmesi kamu zararına bir eylem değil midir? İl Özel İdaresi’nin kasasına yıllık 48 bin TL girmekteyken şimdi bunun sıfırlanması nasıl açıklanmaktadır?

TÜGVA’ya ücretsiz yer tahsis ettiğiniz gibi diğer kamu yararı olan derneklere de yer tahsisi yapacak mısınız?

TÜRK OCAĞINA, ADD’YE DE ÜCRETSİZ YER VERİN

Kamu yararı olan bütün dernekleri Türk Ocağı gibi, ADD gibi kurumları ücretsiz yer için başvuru yapmaya davet ediyorum. Bu konuyu TBMM’ye de taşıyacağım. Bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
kapalı
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:08
Öğle 12:44
İkindi 16:40
Akşam 20:09
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü
Arşiv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@