Yozgat Termalde  Söz Sahibi Olacak

Her bir köşesinde ayrı bir güzellik barındıran Yozgat’ta önemli bir açılış gerçekleştirildi. Temelleri dönemin valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından atılan Saraykent Sultan Hanı Termal Otel büyük katılımla açıldı.

GÜNDEM 12.07.2021, 07:00 13.07.2021, 17:21 eda demirel

Her bir köşesinde ayrı bir güzellik barındıran Yozgat’ta önemli bir açılış gerçekleştirildi. Temelleri dönemin valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından atılan Saraykent Sultan Hanı Termal Otel büyük katılımla açıldı. Selçuklu döneminden bu yana asırlardır şifa dağıtan termal otelin açılışına Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekillerimiz Yusuf Başer, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Eski Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Belediye Başkanları, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

HAYIRLI OLSUN

Açılışta konuşan Saraykent Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı: “Saraykent Kaymakamlığı Sultan Hanı Termal Otel bugün itibariyle çok şükür halkımızın yoğun katılım sağladığı ve ismine yakışır bir törenle halkımızın hizmetine girmiştir. Otelimiz ilçemize, ilimize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

EN İYİSİNE LAYIK

Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, Saraykent halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi. İlçede önemli yatırımların hayat geçtiğini dile getiren Başkan Öçal,  “Saray kentimize ve tüm halkımıza Saraykent termal tesisimiz hayırlı olsun Saraykent’imiz ve halkımız hizmetin en iyisine layıktır durmak yok hizmetlere devam İnşallah” şeklinde konuştu. Öçal, termal tesisin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek şunları kaydetti; “İlçemize termal tesisimiz hayırlı olsun. Termal tesisimizin açılışında bizleri onurlandıran Anayasa Komisyon Başkanımız sayın Bekir Bozdağ Beye, Seçim İşleri Başkan Yardımcımız sayın Yusuf Başer Beye, MHP Yozgat Millet Vekilimiz sayın İbrahim Ethem Sedef Beye, Yozgat Valimiz sayın Ziya Polat Beye, İlçe Kaymakamımız sayın Ömer Tuğrul Kundakçı Beye, İlçe Başkanımız sayın Necmettin Kaya Beye il ilçe ve belde belediye başkanlarımıza il genel meclis başkanı üyelerine ve ak parti ailesine ilçe halkım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İlçemize termal tesisimiz hayırlı ve uğurlu olsun.”

ARTARAK DEVAM EDİYOR

Cumhur ittifakının kazanımlarının artarak devam ettiğini kaydeden MHP Milletvekili Ethem Sedef, “Saraykent İlçemizde İl Özel İdaremiz himayesinde yapımı gerçekleştirilen Sultan Hanı Termal tesisi açılışına katıldık. Cumhur İttifakı’nın şehrimize kazanımları artarak devam ediyor. Dere ıslahı ile birlikte yaklaşık yirmi milyona mal olan tesisin ilçemize ve Yozgat’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, termal tesis ile ilçenin bir cazibe merkezi haline geleceğini belirterek, “Saraykent’imizin hasretle beklediği Sultan Hanı Termal Tesisimizin açılışını coşkulu bir kalabalık ve muhteşem bir açılışla yapıyoruz. Saraykent’imizi termal turizmde cazibe merkezi haline getirecek termal tesisinizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

ŞÜKREDİYORUM

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, “Böylesi hayırlı ve yararlı bir eseri Saraykent’imizin hizmetine sunma vesilesi ile sizlerle olmaktan dolayı Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Saraykent Sultan Hanı Termal Tesisi adı gibi Sultan Hanı olan bir termal tesistir. Buradaki hanın ve kervansarayın 1239 Miladi Yılında Valide Sultan Melike Mahperi Hatun adına inşa edildiğini görüyoruz. İstanbul-Tebriz arasındaki anayol güzergahındaki bir tesistir. 1239 yıl sonra Mahperi Hatun Melike Sultan’ın torunları olarak ihya ediyoruz” dedi.

SULTAN HAN AYAĞA KALKACAK

Yeni hedeflerinin sultan hanının da ayağa kaldırmak olduğunu belirten Bozdağ, şöyle konuştu; “Bölge insanımızın ve bölge illerimizden gelen insanların buradan istifadesine vesile olacaktır. Termal tesisi ayağa kaldırdık. Şimdi de Sultan Hanı da ayağa kaldırmamız lazım. Sultan Hanı da ayağa kaldırmak tarihimize ve geleceğimize emanet etmek boynumuzun borcudur. Yeni hedefimiz bu hanı hanlara yakışır şekilde bu bölgeye kazandırmaktır. İnşallah burayı orijinal mimarisine uygun şekilde yeniden kazandıracağız.”

NE DEDİYSEK YAPTIK

Verdikleri sözleri her zaman yerine getirdiklerini anlatan Bozdağ, “Saraykent için bugüne kadar ne dediysek yaptık, söz verip de yapmadığımız bir şey olmadı. Saraykent bugün eser siyasetinin merkezlerinden biri oldu. Okulları ile hastanesi ile belediyesi ile emniyeti ile sıcak asfaltı ile Saraykent yeniden inşa edildi. Doğalgaz yok, devlet hastaneniz yok, sıcak asfaltınız yok, imam hatip liseniz yok, mesleki teknik Anadolu liseniz yok, spor tesisleriniz yok, termal tesisleriniz yok, bunları çekip çıkarsanız Saraykent’te geriye ne kalıyor. Biz bunların hepsinin lafını etmeden Saraykent’imize kazandırmanın onurunu gururunu yaşıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bozdağ, tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti; “Bu termal tesisin, Saraykent’in kadim rüyalarından birisi olan tesisin hayata geçirilmesinde katkısı olan hem milletvekillerimize hem de bürokrasimize, bu projenin temelini atan Abdülkadir Yazıcı Valimize, devlette devamlılık esastır diyen Kemal Yurtnaç ve Kadir çakır Valimize ve gece gündüz çalışıp bu hale getiren Ziya Polat valimize teşekkür ediyorum. İl Genel Meclisi karar alarak tahsisat yaptı ,İl Genel Meclisimizin şimdiki ve geçmişteki başkan ve üyelerine teşekkür ediyorum. Saraykent kaymakamlarımıza da teşekkür ediyorum. Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal çok çalışkan bir başkan, Saraykent için şans olarak görüyorum. Gecesini gündüzüne katan, haramı helali bilen belediye başkanı Saraykent’i saray haline getirdi. Biz bundan sonra da Saraykent için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”

BORCUMUZU ÇALIŞARAK ÖDÜYORUZ

Vatandaşlarına minnet borçlarını çalışarak ödediklerini anlatan Bozdağ, “Su akar Türk bakar atasözüne uygun olarak Yozgat’ta su akıyor biz Türkler de bakıyorduk. Sorgun’da, Sarıkaya’da, Yerköy’de Akdağmadeni’nde ve Saraykent’te termal sular bulunuyor ancak istifade edemiyorduk. Bölgelerimizi termal turizm merkezi haline getirdik. Sarıkaya’da orijinal Roma Hamamını ortaya çıkardık. Sorgun termal tesisler ile turizm merkezi haline geldi. Saraykent’te bu tesisin faydasını bundan sonra görecektir. Yaparsak biz yaparız, bunları yapmakta Saraykentlilere şeref borcumuzdur. Biz borç ödüyoruz. Size minnet borcumuzu çalışarak, ter dökerek ödemeye devam ediyoruz. Her şey Saraykent’e layıktır, Saraykent ve Saraykentliler her şeyin en iyisine layıktır.  Türkiye son 20 yıldır büyük bir değişim yaşadı. Bundan sonra da yaşayacak. Türkiye’yi durdurmak isteyenler durduramadıklarını gördüler. Türkiye’yi durdurmanın yolunun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmekten geçtiğini görüyorlar. Ekonomik saldırılar, terör saldırıları ve darbe teşebbüsünü gibi hadiseleri hep birlikte göğüsledik. Türkiye’yi durduramayacaklar. 2023’te sizlerin duaları ve destekleri ile Cumhur İttifakı, Cumhurun liderini tekrar 2023’te yeniden başkan seçecektir. Aziz milletimizin duası ve desteği bu gücü arkamıza koyacaktır. Saraykentlilere soruyorum. Toplam 15 seçim oldu. Adam utanır. 15 seçimi kaybedeni mi millet istemiyor yoksa 15 seçimi kazanını mı millet istemiyor? CHP yüzde 25’de patinaj yapıyor. 34 ile başladı şimdi 52. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ı neden seçiyor diyenler Saraykent’e baksınlar, Sultan Hanı Termal Tesise baksınlar, Bozok Üniversitesi’ne baksınlar, bölünmüş yollara baksınlar, Diyanet Eğitim Merkezi’ne baksınlar, Adalet Eğitim Merkezine baksınlar, hızlı trene baksınlar, havaalanına baksınlar. Milletin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı neden sevdiğini orada görecekler” ifadelerini kullandı.

BİRLİK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Son olarak konuşan Yozgat Valisi Ziya Polat ise, devlette devamlılığın esas olduğunu söyledi. Yozgat için canla başla çalıştıklarını anlatan Polat, “Devlette devamlılık esastır. Bu tesisin temelini meslek büyüğüm, ağabeyimiz Abdulkadir Yazıcı valimiz attı, Kemal Yurtnaç Valimiz, Kadir Çakır valimiz devam ettirdi. İl Genel Meclisimizin destekleri var tabi. Devletin her kurumu topyekûn buradaydı. Demek ki hep beraber birlik içerisinde, beraberlik içerisinde olursa her türlü yatırım oluyor. Biz kamu yatırımlarında çok iyi seviyelerdeyiz. Tesisimizi açıyoruz. Kaymakamımıza ve belediyemize devredip işleteceğiz. Buradan tüm hemşerilerimize seslenmek istiyorum. Tesis sizin tesisiniz. Tesisimize sahip çıkalım. Çocuklarımızı buraya getirelim, gurbetten gelen hemşerilerimizi burada ağırlayalım. Çocuklarımıza yüzme kursu açarız, kadınlarımızı burada ağırlarız. Yeter ki bu tesisi iyi işletelim. Para da kazanmak lazım. Kamu hizmeti yapıyoruz ancak zarar da ettirmemek lazım. Saraykent’imizde kamu yatırımları hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda da Saraykent Halk eğitim binasının alt katını yaşayan bir kütüphaneye çevireceğiz. Biz Yozgat’ta birlik içinde uyum içinde kamu hizmetlerini vatandaşımıza en iyi şekilde nasıl verebiliriz onun kaygısı içerisindeyiz. Bu konuda tüm arkadaşlarımızla milletimize hizmet etme yolunda gayretle çalışıyoruz. Yine Abdulkadir Yazıcı ağabeyimizin temellerini attığı Aquaparkımızı da belediyemize devrettik. Yine spor vadimizi inşallah belediyemizle birlikte sırt sırta verip bitireceğiz ve milletimizin hizmetine sunacağız. Biz Yozgat’ta omuz omuza çalışmaya devam ediyoruz. Sizler de Ankara’dan bizi destekliyorsunuz. Yozgat adına sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sizce Yozgat’ın En Önemli Sorunu Nedir?
Sizce Yozgat’ın En Önemli Sorunu Nedir?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 03:44
Güneş 05:28
Öğle 12:52
İkindi 16:46
Akşam 20:07
Yatsı 21:43
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
version="1.0" standalone="yes"?> <