Jandarmadan okul servis araçlarında denetim

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin huzur ve güven içerisinde okullarına gidip gelebilmeleri için servis araçlarında denetim yaptı.

Jandarmadan okul servis araçlarında denetim

Yozgat İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, Çalatlı köyü mevkii Muslubelen yolu üzerinde taşımalı eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerini taşıyan öğrenci servislerine yönelik denetim yaptı. Gerekli noktalarda okul servis araçlarını durduran trafik ekipleri, sürücülerin ve araçların belgelerini kontrol etti. Servis araçlarındaki dur lambası, araç içi temizliği, yangın söndürme cihazı, ilk yardım çantası ve emniyet kemerlerini kontrol eden ekipler, kurallara uymayan şoförlere yasal işlemlerin uygulanacağı konusunda da uyarılarda bulundu.

Jandarma ekiplerinin denetimlerinden memnun kaldıklarını söyleyen okul servis şoförü Bayram Aslaner, "Araçlarda sigorta, emniyet kemeri, otomatik kapı, temizliğini kontrol ettiler. Keşke bu denetimler haftada bir gün olsa. Çünkü bir kişi bir hata yapıyor, bu hatayı tüm servis şoförleri çekiyor. Bizler eğitim öğretim yılına hazırız” dedi.

Yılmaz Deniz ise, “Araçlarımızın tüm donanımıyla biz eğitime hazırız. Jandarma ekiplerinin yaptığı denetimden bizler çok memnunuz. Bunun her okulumuzda yapılmasını istiyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz” şeklinde konuştu.

11 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 243 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

peki öğrenci servisi şoförleri denetleniyor mu? çoğunun pedofili olduğu ve sicillerinde taciz suçu olduğunu biliyoruz. bunları kim denetliyor? çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz? daha geçenlerde 13 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunan 38 yaşındaki şoför 2 ay cezaevine girdi çıktı. bunlar sadece duyulanlar. peki ya duyulmayanlar?