Duraklar çok sıcak

Yozgat Belediyesinin kısa bir süre önce aldığı klimalı duraklar hizmet vermeye başladı. Alınan 10 klimalı duraktan 8’i faaliyet geçti. Diğer iki durak ise E-88 karayolu üzerinde süren çalışma tamamlandıktan sonra kurulacak.

Duraklar çok sıcak

Durakları kullanan vatandaşlar, ‘ısıtan uygulamadan’ memnun. Duraklar içerisinde ayrıca, klima, televizyon ve kütüphane de bulunuyor.
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Amaçlarının soğuk kış günlerinde otobüs bekleyen vatandaşları üşütmemek olduğunu söyledi.
Arslan, klimalı durak uygulamasının önümüzdeki yıllarda diğer mahallelere de kurulacağını belirtti.
8 noktaya klimalı durak kurulduğunu aktaran Kazım Arslan, “İlk etapta vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Bozok Üniversitesi girişi, Bozok Üniversitesi üst geçidi, Fen Lisesi önü, Sefa evleri önü, Rektörlük binasının önü, Köseoğlu taksi önü, Bilal Şahin Mahallesi, Milli Eğitim Vakfı İlkokulu  önü ve Şehir Hastanesinin önüne duraklarımızı yerleştirdik. Biz ilk etapta 10 durak almıştık. Kalan iki durağı da E-88 karayolunda süren çalışma sona erince Sabancı Kız Yurdu önü ile Terminal karşısına kuracağız” dedi.
Klimalı durakları kullanan vatandaşlar ise, “Bu duraklar bizim için çok iyi oldu. Yağmurlu havada ıslanmıyoruz, üşümüyoruz. Kışın kar yağdığı zaman daha da iyi olacak. Yozgat Belediyesine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
 

7 Kasım 2017 Salı tarihinde eklendi ve 1361 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız