Yozgatlı her yerde güçlü olmalı

Yozgat Yenigün Gazetesi sahibi Zafer Özışık, Yozgatlıların sadece Yozgat’ta değil bulundukları her yerde birlik, beraberlik içerisinde daha etkin ve güçlü olması gerektiğini söyledi.

Yozgatlı her yerde güçlü olmalı

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da düzenlenen ‘Harmanyeri’ buluşmasında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın, “Yozgat dışında yaşayan hemşerilerimizin önceliği şehirlerde çok çalışarak buralarda Yozgat’ın sesinin daha güçlü çıkmasını sağlamak olmalıdır” şeklindeki ifadesinin desteklenmesi gerektiğini söyleyen Yenigün Gazetesi sahibi Zafer Özışık, Yozgatlı’nın bulunduğu her yerde güç birliği içerisinde olması gerektiğini vurguladı.
Harmanyeri buluşmasında ortaya çıkan sinerjinin, birlikteliğin umut verici olduğunu söyleyen Özışık; “Önemli olan bu birlikteliğin Yozgat’ta olduğu gibi Yozgatlı’nın var olduğu her yerde vukuu bulmasıdır. Yozgatlı İstanbul’da da, Ankara’da, Avrupa’da da güçlü olmaya ihtiyacı var. Kendine yetmeyen, güç birliği yapamayan Yozgatlı’nın bırakın memleketine en yakınına faydası olmaz. O yüzden Harmanyeri buluşmasında sarf edilen sözlerin farklı yorumlanması oluşan birlikteliği, Yozgat adına ortaya konulan iradeye haksızlık” olur diye konuştu.
Zafer Özışık, Yozgat’ın unutulmadan, belleklerden çıkarılmadan Yozgatlılık özelinde yapılan her türlü organizasyon ve buluşmanın destekçisi olacağının da sözünü verdi. 


 

7 Kasım 2017 Salı tarihinde eklendi ve 2046 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız