Sade bir pankart değil Savaşın ta kendisi!

Yozgat’ta uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede son bir yıl içerisinde yürütülen eylem planı toplumun her kesiminden destek görüyor.

Sade bir pankart değil Savaşın ta kendisi!

Kolluk kuvvetlerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile kapsamlı olarak yürütülen mücadeleye yeşil sahalardan da anlamlı bir destek geldi.

Yozgat’ta yeşil sahalardan uyuşturucu ile mücadeleye anlamlı bir destek geldi. Hafta sonu SHÇET Spor ve Sorgun Belediyespor arasında oynanan amatör futbol mücadelesi öncesinde “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına Hayır” pankartı açıldı. Yeşil sahalarda açılan bu pankart, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç koordinasyonunda yürütülen uyuşturucu ile mücadelenin toplumun her kesiminden destek bulduğunun da açık ilanı oldu.
YURT-AY’DAN ANLAMLI DESTEK
Ülkemiz genelinde özellikle gençler arasında hızla büyüyen bir tehlike haline gelen uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden Yurt Ay Sendikaları, Yozgat SHÇEK Spor-Sorgun Belediyespor karşılaşmasında “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına Hayır” panrkartı açtı.
Yurt Ay ailesi olarak insanlığın belası, dünyanın en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu konusunda hassasiyetlerini dile getirmek ve uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturmak üzere pankart açtıklarını ifade eden Yurt Sendikaları Genel Başkanı Hakan Çeliksoy; insanlığın karşı karşıya kaldığı bu tehlikenin gün geçtikçe daha da yaygınlaştığına ve çeşitlendiğine dikkat çekti.
Çeliksoy yaptığı açıklamada; “Yurt Sendikaları olarak sosyal sormluluk projelerine tam destek veriyoruz. Yozgat SHÇEK Spor - Sorgun Belediyespor karşılaşmasında “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına Hayır” panrkartı açtık. Ayrıca yine bu konuda diğer alanlarda devam eden çalışmalarımız var.
Uyuşturucu madde bağımlılığı, ülkemiz ve özellikle gençlerimiz açısından büyük bir sorun teşkil etmektedir. Her gün gözlerimizin önünde onlarca gencimiz bu lanet tehlikeye kurban gitmektedir. Uyuşturucu kullanma, madde bağımlığı yaşı ilköğretim yaşlarına kadar düşmekle birlikte, gelecek nesillerin sağlığı ve devamı açısından da düşündürücü hale gelmiştir. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Buradan bir daha tekrar etmek istiyoruz; Ey Türk Gençliği damarlarındaki asil kanı kirletme.” ifadelerini kullandı.


 

7 Kasım 2017 Salı tarihinde eklendi ve 1442 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız