Başkal güven tazeledi

TÜRK Büro-Sen Yozgat Şubesi’nin 6’ıncı Olağan Kongresi’nde Hacı Turan Başkal güven tazeledi. Başkal, önceki gün mazbatasını aldı.

Başkal güven tazeledi

Türk Büro-Sen Yozgat Şubesi’nin Genel Kurul toplantısına 85 delegeden 50’si katıldı. Yozgat Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısına Genel Başkan yardımcıları Tahir Yüzbaşıoğlu, İlhan Eren, Kamu-Sen Yozgat İl Temsilcisi Latif Karagöz, delegeler ve davetliler katıldı.
Türk Büro-Sen Yozgat Şube Başkanı Hacı Turan Başkal, “Sendika hak aranan yerdir. Sendika çalışanların aile sorumluluklarını yerine getirebilmek için, yaptıkları kamu hizmetinin karşılığında insanlık haysiyeti ile uyumlu adil bir ücret, daha iyi çalışma şartları, iş güvenliği ve mesleki saygınlık için yapılan mücadelenin adıdır. Sendikacılık öncelikle ciddiyet ister, fedakarlık ister, emek ister, emeği hakkı her zeminde savunacak cesaret ister, güce ve güçlüye değil üyeler adına tavır ister” dedi. Konuşmaların ardından yapılan oylamada Türk Büro-Sen Yozgat İl Başkanı Hacı Turan Başkal tekrar başkan seçildi.
Başkal, önceki gün başkanlık mazbatasını alarak göreve resmen başladı. 

 

9 Kasım 2017 Perşembe tarihinde eklendi ve 726 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız