“10 Kasım matem değil anlama günü”

MHP Yozgat İl Başkanı İ. Ethem Sedef, vefatının 79’uncu seney-i devriyesinde ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa KTemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andı.

“10 Kasım  matem değil  anlama günü”

MHP İl Başkanı Sedef, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası dolayısıyla yaptığı yazı açıklamada; “Vefatının 79 uncu seney-i devriyesinde Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve hasretle yad ediyoruz, Aziz Atatürk, Türk milletinin karanlık bir döneminden, umutsuzluğun kopkoyu sisi altından ışık huzmesi gibi parlamış; durgunluğu yaran, duraklamayı bitiren milli akıl olarak çağlamış, çağa yön vermiştir,elbette her fani gibi hak vaki olduğunda ruhunu teslim etse de, geride kalan muhterem emanetleri Türkiye’nin geleceğini tayin etmiştir” dedi.
Gücünü milletten almış, heyecanını tarih ve ecdadımızın hatıralarında bulmuş, sabır ve tahammülünü muzaffer Türklüğün ruhundan çıkarmış bir liderlik vasfıyla hem milletimizin hem de mazlum milletlerin kalbinde Atatürk’ün taht kurduğunu vurgulayan Sedef, 10 Kasım’ın bölgesel ve küresel gelişmelerin akışına yön vermiş dünya çapında bir liderin idrak ve ifadesi için eşsiz bir fırsat olduğunu belirtti.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörü sahibi, uzak görüşlü, büyük bir vizyon ve misyon insanı olduğunu ifade eden Sedef, 10 Kasım’a özel açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Gazi Mustafa Kemal, Türk milletine kast etmek için sıraya giren muhasım odaklara karşı milletini uyarmış, milli uyanışa liderlik yapmıştır. Türkiye Cumhuriyeti onun sayesinde gıpta ve hayranlıkla izlenen bir ülke haline gelerek ateşle çevrili bir vatan coğrafyasında varlık ve birliğine sahip çıkmıştır, şüphesiz ki, bundan ödün verilmesi, tarihin geriye sarılması, geçmişteki ağır ve vahim günlerin tekrarı imkansız ve ihtimal dışıdır. Atatürk’ü tanımak ve tanıtmak “Ne Mutlu Türküm Diyene” seslenişine candan, kandan, ta derinlerden bağlı kalmakla eş anlamlıdır,bu nedenle 10 Kasım bir matem gününden ziyade, Gazi Mustafa Kemal’i daha iyi anlamlandırma imkanıdır. Ebediyete intikalinin 79 uncu yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm kurucu kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.”

 

9 Kasım 2017 Perşembe tarihinde eklendi ve 992 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız