Jandarmadan kaçamadılar

7 Şubat tarihinde Yenifakılı'da yapılan bir hırsızlık neticesinde sürdürülen araştırma ve istihbarat çalışmaları neticesinde olayla ilgisi olduğu belirlenen iki kişi Şefaatli'de yakalandı.

Jandarmadan  kaçamadılar

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; 07 Şubat 2018 günü Yozgat ili Yenifakılı İlçesinde bir şahsa  ait yazlık evden  elektrik panosu çalınması olayı  ve  daha önceden TCDD’ye ait demir malzemelerinin çalınması  olayları ile ilgili olarak yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; olayın failleri olduğu tespit edilen  C.D. ve H.Y. isimli şüpheliler Şefaatli ilçesinde yakalandı. 
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalar neticesinde, suçta kullandıkları ve çalıntı oldukları değerlendirilen, 7 adet matkap, 2 adet spiral, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve tüfeğe ait 15 adet fişek, 8 adet fayans ve demir kesme aleti,  1 adet su dinamosu, 1 adet hilti, 2 adet akü, 1 adet testere ve demir yollarında kullanılan  aparatlar ele geçirildi. Olayla ilgili C.D. ve   H.Y. isimli şüpheliler  ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.

24 Şubat 2018 Cumartesi tarihinde eklendi ve 584 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız