Marketten sigara çaldılar

Yozgat’ta bir markette 20 bin lira değerinde sigara ve kasada bulunan parayı çaldılar.

Marketten sigara çaldılar

Olay sebze ve meyve halinde meydana geldi. Gece yarısı yüzleri maskeli iki kişi marketin kapısının camını kırarak içeri girdi. Hırsızlar marketin içinde bulunan sigaralar ile kasada bulunan parayı alarak kayıplara karıştı. 
35 yıldır hal içerisinde esnaflık yapan Mustafa Darı, 20 bin liralık sigara çaldıklarını söyledi. Darı, marketinde her yıl bu gibi hırsızlığın olduğunu belirtti.
Hırsızların parmak izi bırakmamak için eldiven kullandıklarını kaydeden Hüseyin Darı, “Yüzleri maskeli iki kişi gece tenteneni kilidini demir makası ile kesmiş. Kapının kilidini de kesmeye çalışmışlar ama kesemeyince camı kırarak içeri girmişler. Bir tanesi bir ara maskesini çıkarmış, onun az da olsa yüzü gözüküyor” dedi.
KARAKOLA 
200METRE
İş yerinin karakola 200 metre olduğunu dile getiren Mustafa Darı, “Bizim marketin kepenkleri çok ses yapar, gece sessiz bir ortamda daha çok ses yapar. Karakolda nöbet tutuyorlar. Duyulmamasının imkanı yok. 6 milimlik camı kırmak ne demek. Bırakın 150 metre yeri bir kilometre öteden duyarsın” diye konuştu

24 Şubat 2018 Cumartesi tarihinde eklendi ve 890 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız