Dernekler personeline mevzuat eğitimi

Yozgat İl Dernekler Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim proğramı kapsamında il genelinde görev yapan dernekler birimi personeline güncel mevzuat anlatıldı.

Dernekler personeline mevzuat eğitimi

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programa İl Dernekler Müdürlüğünde görevli personel ile ilçelerde dernek iş ve işlemlerini yürüten kaymakamlık personeli katıldı. Müdürlükçe yürütülen iş ve işlemler hakkında detaylı bilgiler veren İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu “Amacımız,  hizmet sunduğumuz, başta dernekler olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve temsilcileriyle  vatandaş odaklı çalışmak, iş ve işlemlerin etkin, verimli ve daha süratli ve sağlıklı bir şekilde iş yürütümünün sağlanmasıdır” dedi. Dernekler, siyasi partiler ve sendikaların iş ve işlemlerinin Müdürlükçe yürütüldüğünü belirten İl Müdürü Hakkı Yurtlu , dernek işlemlerinin DERBİS üzerinden yürütülmekle, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin oldukça azaltıldığını ifade etti.
Siyasi Parti işlerinin PARBİS  ve sendikal işlemlerin ise SENBİS yazılımı üzerinden yürütüldüğünü Yurtlu, programa katılan personele slayt sunumu eşliğinde  mevzuat bilgileri yeniledi.
 Bu eğitimin yılda en az bir defa olmak üzere düzenlediklerini vurgulayan İl Dernekler Müdürü Yurtlu, programda, genel iş yürütümü, dernek iş ve işlemleri, yardım toplama izin ve faaliyetleri, siyasi parti kongre ve bildirimleri, sendikal işlemler kapsamında sendikaların genel kurul ve bildirimleri, ayrıca genel olarak adli ve idari yaptırımlar hakkında geniş bilgiler verdi.
Bir gün önce de lokali bulunan dernek yöneticileriyle biraya gelen Yurtlu, lokal iş ve işlemleri konusunda mevzuatsal bilgi paylaştı.
 

10 Kasım 2017 Cuma tarihinde eklendi ve 724 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız