“Ömrünü milletine adadı”

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 79’uncu yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

“Ömrünü  milletine adadı”

Yurtnaç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyeti intikalinin 79’uncu yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajandı, Atatürk’ün hayatını ülkesine ve milletine adayarak milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik ettiğini vurguladı.
“Türk milleti olarak, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti ve onun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için gayretle çalışıyoruz” diyen Yurnaç, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi saygın bir ülke olarak aydınlık yoluna devam edecektir. Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz iyi bilinmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79’uncu seneyi devriyesinde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”
 

10 Kasım 2017 Cuma tarihinde eklendi ve 749 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız