Okuyucusu 5 kat arttı

Yozgat İl Halk Kütüphanesinin okuyucu sayısı son bir yılda 5 kat arttı. 8 bin 423 kayıtlı üyesi bulunan İl Halk Kütüphanesinden geçen yıl 41 bin okuyucu faydalandı.

Okuyucusu 5 kat arttı

Kültür ve Turizm İl Müdürü Metin Halıcı, okuyucu sayılarının yüzde yüz arttığına dikkat çekti.
Halıcı, okuyucu sayısındaki artışı ise yürüttükleri üye kampanyası ve yeni bina da okuyuculara sağlanan imkânlara bağladı.
"BİR GÜNDE 350 KİŞİ"
Kütüphanenin 3 bin 478 erkek, 4 bin 972’de kadın üyesi bulunduğunu hatırlatan Metin Halıcı, kütüphaneden bir günde hafta sonları 350 kişinin, hafta içi ise 300 kişinin faydalandığını ifade etti.
"75 BİN KİTAP VAR"
Kütüphaneye kayıtlı 75 bin 629 farklı kitabın bulunduğunu aktaran Metin Halıcı, “Bu yıl yaklaşık 12 bin yeni kitabımız da raflardaki yerini aldı. Çocuk ve yetişkin kütüphanemize eklenen bu kitapların bin 719 tanesini gezici kütüphane için aldık. Bin 614 tanesini kütüphanemize bağışlandı. 8 bin 148 yeni kitapta Bakanlık tarafından gönderildi. Hem çocuk hem de yetişkin kütüphanemize tüm okuyucularımızı bekliyoruz. Bu kitaplar onlar için var” dedi.
"ÖĞRENCİLER DAHA ÇOK TALEP EDİYOR"
Kütüphane bünyesinde internet hizmeti verdiklerini dile getiren Metin Halıcı, bu hizmetten en çok kız öğrencilerin faydalandığını belirtti.
Halıcı, “Kütüphanemiz bünyesinde 22 tane bilgisayar mevcut. Bu kısımda öğrenciler genellikle araştırma ödevlerini yapıyor. Ders videosu izleyende var. Geçen yıl 4 bin 932 öğrenci bu hizmetten faydalandı. Öğrencilerimiz ücretsiz ödev çıktısı alabiliyor. Kullanım için yoğunluk yoksa bir zaman sınırı koymuyoruz. Yoğunluk var ise yarım saat ile sınırlayabiliyoruz. İnternet bölümüne özellikle kız öğrencilerimizin ilgisi büyük” diye konuştu.

5 Mart 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 594 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız