En beğenilen başkan!

Belediye Başkanları Birliğince düzenlenen ‘En beğenilen belediye başkanları’ oylamasında en beğenilen ilçe belediye başkanı Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel oldu.

En beğenilen başkan!

Açıkel, coşku dolu tezahüratlar arasında ödülünü MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’dan aldı.

Belediye Başkanları Birliğince sosyal medya üzerinden yapılan halk oylaması sonucunda 7 bölgeden seçilen "en beğenilen" 35 belediye başkanına ödülleri verildi. Törende Yozgat’ı gururlandıran ödülü Sarıkaya’nın genç ve başarılı belediye başkanı Ömer Açıkel aldı.
MEB Şura Salonu'nda düzenlenen "1. Geleneksel Başkanlar Ödül Töreni"nde, 7 coğrafi bölgeden seçilen 35 belediye başkanına ödülleri verildi.
Oylamada ödüle hak kazanan başkanlar arasından belirlenen "Türkiye'nin en beğenilen 5 belediye başkanı" da ödül aldı.
Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı Hüseyin Erer, Türkiye'nin şehirlerinin hızla geliştiğini belirterek, bunun gerçekleşmesinde en büyük payın belediye başkanlarına ait olduğunu ifade etti.
Yarışmanın, Facebook üzerinden kullanılan oylarla gerçekleştirildiğini söyleyen Erer, "Halkımız en beğendiği belediye başkanını kendi oylarıyla belirlemiştir. Burada en başarılı, en çok yatırım yapan, en çalışkan belediye başkanı değil en beğenilen belediye başkanı seçilmiştir." dedi.
Törende, oylama sonucunda en beğenilen başkanlar arasından belirlenen büyükşehir, il, büyükşehir ilçe, ilçe ve belde belediye başkanları da ödüllendirildi.
Buna göre, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Türkiye'nin en beğenilen Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirken, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de en beğenilen Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı ödülünü aldı.
En beğenilen il belediye başkanı Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ilçe belediye başkanı Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, belde belediye başkanı ise Kuşu Belediye Başkanı Türker Çağatay Halim oldu.
Açıkel, ödülünü almak için sahneye coşku dolu tezahüratlar eşliğinde çıktı. Açıkel ödülünü, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın elinden aldı.

6 Mart 2018 Salı tarihinde eklendi ve 856 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız