Yatırıma aracı oluyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), imzalanan sözleşmeler ile Yozgat merkez ve Çekerek ilçelerine yapılan yatırımlara aracı oluyor.

Yatırıma aracı oluyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Selim Türker, "Faydalanıcılara vermiş olduğumuz hibe destekleri sayesinde et ve süt üretim tesisleri belirgin şekilde artmış ve Yozgat genelinde et ve süt üretiminde büyük artışlar meydana gelmiştir. Yozgat’ta hammadde artık bulunabilir ve işlenebilir seviyelere çıkmıştır. Bu altyapının tamamlanmasıyla, artık büyük projeler diye adlandırdığımız işleme tesislerinden de proje yapmak isteyen yatırımcılarımız kurumumuza başvuru yapmaya başlamıştır. Kurumumuza, 2. Çağrıda 103 tedbirinden başvurmuş olan ve AB standartlarına sahip 2 kesimhane projemiz ile 06.03.2018 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. 
İki projenin toplam yatırım tutarı yaklaşık 9.5 milyon TL’dir. Kesimhanelerden biri Yozgat Merkezde diğeri Çekerek ilçemizde 2018 yılı içerisinde, inşaatları tamamlanıp faaliyete geçecektir. Gelecekte bu tesislerimiz işlenmiş et mamulleri de üretecektir. Yozgat’ın kendine ait olan markası ile pastırma, sucuk, köfte, döner, salam, sosis vb. üretimleri gerçekleştireceklerdir" dedi.

8 Mart 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 632 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız