Hedefimiz ilk 5’te bitirmek

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Serbest ve Grekoromen Stil Süper Ligi müsabakaları bugün Yozgat’ta başlayacak.

Hedefimiz ilk 5’te bitirmek

İki gün sürecek olan lig müsabakalarına 14 kulüpten 200  güreşçi katılacak.

"İLK 5’TE BİTİRMEK İSTİYORUZ"

Geçen yıl ligi kulüp olarak 7’inci sırada bitirdiklerini hatırlatan Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan, bu sene ise hedeflerinin ligi ilk 5’te tamamlamak olduğunu belirtti.

Türkiye Ligi müsabakalarının Yozgat’a yapılaması için çok mücadele ettiklerini kaydeden Kazım Arslan, “Hem Yozgat’ın tanıtımı açısından, hem de Yozgat’ta ki güreş potansiyelinin bir kez daha Yozgat’ın gündemine gelmesi açısından önemli bir gelişme oldu. ASKİ, Haydarpaşa, Büyükşehir Belediyesi İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük kulüpleri Yozgat’a gelecekler. Türkiye’nin en başarılı sporcularını Yozgat’ta izleme fırsatı ve imkanımız olacak. Yozgatspor’un güreş takımı rakiplerine göre çok daha mütevazi imkanlarla mücadele ediyor. Büyük kulüplerin maddi imkanları ile yarışmamız mümkün değil. Ama buna rağmen ezilmeden mücadele ediyor ve kendisini sıralamada yer buluyor. Geçen yıl ilk defa çıktığımız süper lig de kıt imkanlarla 7’inci olmuştuk. İnşallah bu sene ilk 5’in içerisinde yer almak istiyoruz. Hedefimiz o’dur” diye konuştu.

"İFTİHAR EDİYORUZ"

Yozgat’ın geçmişte ve günümüzde çok önemli güreşçileri yetiştirdiğini belirterek, güreşi önemsediklerini söyledi. 

Arslan, “Yozgatspor güreş takımı önce ikinci ligden, birinci lige sonra da süper lige çıktı. Türkiye’nin süper ligde ki 12 takımından bir tanesi. Bu bizim için iftihar edilecek bir konu. Çünkü Türkiye’nin güreşte ki en büyük kulüpleri ile aynı ligde mücadele ediyor” ifadelerini kullandı.

10 Mart 2018 Cumartesi tarihinde eklendi ve 517 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız