iYi kongreye davet

İyi Parti İl Başkanı Metin Özışık, Pazar günü yapılacak olan birinci olağan il kongresine Yozgat halkını davet etti. Toplantıya ilçe başkanları ve partililer katıldı.

iYi kongreye davet

İyi Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, yaptığı açıklamada "304 delegemiz ile gerçekleştireceğimiz kongremiz demokrasinin bütün kurallarıyla gerçekleşecek. Ben şu anda tek adayım. Ancak başka bir aday arkadaşımızın da çıkmasını çok istiyorum. Bu durum bizleri mutlu edecektir. İnşallah Pazar günü bir aday çıkar ve kongremiz demokrasi şölenine dönüşür diye düşünüyorum" dedi. 
Özışık açıklamasına şu şekilde devam etti; "Partimizin kuruluş tarihi 25 Ekim 2017’dir. İl başkanı olarak görevlendirilme tarihim ise 10 Kasım 2017 tarihidir. Çok kısa bir sürede ilçe teşkilatlanmalarını tamamladık. YSK tarafından yapılan açıklamada, İyi Parti’nin seçimlere girebilmesi için ilçe ve il kongrelerimizi tamamlamış olmamız gerekiyordu. İlçe kongrelerimizi tamamladık. İnşallah Pazar günü saat 14.00’de Büyük Sinema'da kongremizi gerçekleştireceğiz. İnşallah güzel ve canlı bir kongre yapacağız. Kongremize, ilimizde yaşayan bütün cesur insanları davet ediyoruz". 
Partisinin ihtiyaçtan dolayı kurulduğunu ifade eden İyi Parti  Yozgat İl Başkanı Metin Özışık açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı; "İyi Parti, korkuyla yaşamaya, hukuksuz ve adaletsiz Türkiye’ye hayır demek için, ekonomik krize, partili başkana, kukla bakanlara, basiretsiz yöneticilere, demokrasinin yok edilmesine, çocuk istismarına, kadın cinayetlerine, işçi ölümlerine, eyaletlere bölünmeye, OHAL ile yaşamaya, bilim ve sanat düşmanlığına, özgürlüklerin yok edilmesine hayır demek için var. Bu sebeple bizler Yozgat’ta iyi parti kurucu başkanları olmak için bu yolda mücadeleye devam edeceğiz. Ülkemizi bu sıkıntıların hepsinden kurtarmak için varız." 

10 Mart 2018 Cumartesi tarihinde eklendi ve 593 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız