Doğum gününde kongre

AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı, yeni başkanları İknur Ünal ile kongre heyecanı yaşadı. Ünal, güven oyu aldığı delege karşısına çıkarak; ‘Kongremizi doğum günümde yapmak nasip oldu’ dedi.

Doğum gününde kongre

Cumartesi günü saat 13.30’da başlayan kongrenin adresi Yozgat Belediye Büyük Sineme ve Kültür Merkezi oldu. Kongreye Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Abdulkadir Akgül, Yusuf Başer, Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl Başkanı Celal Köse, belediye başkanları, ilçe teşkilatları ve partili partisiz çok sayıda bayan katıldı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, 5’inci olağan kadın kolları kongresini gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Kongrenin yapıldığı günün aynı zamanda doğum günü olduğunu hatırlatan Ünal; “Kadınların yaşamın her alanında olduğu gibi siyasal alanda dışlandığı bir dönemde Ak Parti’nin iktidara gelişi ile siyasi alanda da hak ettiği yere gelmiştir. Ak Parti kadın haklarını gözeten ve bizlere sunan bir partidir. Bu partide görev almak nefer olmak bizim için onurdur. Cumhurbaşkanımıza diyoruz ki, sizlerle bu partide bulunmaktan ve sizinle yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyorum. Bir Türkiye sevdamız ve 2023 hedeflerimiz var. Bugüne kadar partimize hizmet eden başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra Belediye Başkanı Kazım Arslan, Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Abdulkadir Akgül, İl başkanı Celal Köse söz alarak yeni kadın kolları başkanı İlknur Ünal’a başarılar diledi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da kongrenin hayırlı olmasını dilerken şunları kaydetti; “Yozgat’ta şimdiye kadar görülen bütün partilerin Yozgat’taki il kongrelerinden daha kalabalık bir kadın topluluğu ile birlikteyiz. Ak Parti bu kadar büyük desteği nerden alıyor diyenler gelip bu salona baksınlar. Sadece bu salonlara değil Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçelerinde örgütlü Ak kadınlara baksınlar. Nasıl koşuyorlar, çalışıyorlar, birlikte hareket ediyorlar ve nasıl yol alıyorlar onu görmeleri lazım. TV’lerde ahkam kesenler oluyor. Ama onların hiç birisi sokakta olup bitenden haberdar değiller. Bu salonları görmüyorlar. Görmüş olsalar 2019 için böyle desteksiz atış yapmazlar. Ben olara diyorum ki siz ak kadınları izleyin.”

12 Mart 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 632 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız