İyi Parti'de güçlendiren kongre

İYİ Parti Yozgat 1. Olağan Kongresi yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimlerde kurucu başkanı Metin Özışık, kongreden güçlenerek çıktı.

İyi Parti'de güçlendiren kongre

220 delegenin oy kullandığı seçim de mevcut başkan Metin Özışık 167 oy alarak yeniden başkanlığa seçilirken, diğer aday Ahmet Serdaroğlu ise 52 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.
Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan kongreye,  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, İYİ Parti Denetim Kurulu Üyesi Ruhi Bacanlı, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Keven ve çok sayıda partili katıldı.  Kongre sırasında partiye katılan yeni üyelere rozetlerini Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal taktı.
"ŞEHİTLER DİYARI YOZGAT"
İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, konuşmasına Afrin’deki Mehmetçiğe selam göndererek başladı.
Özışık, Yozgat’ın şehitler diyarı olduğunu vurguladı.
Şehitlerden helallik isteyen Metin Özışık, “Bayrakları bayrak yapan üstünde ki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.  Malazgirt'te Sultan Alparslan'a, Kosova'da Sultan Murat'a, akmam diyen Tuna'ya, Moğaç'da Bahrem Çavuş'a, Çanakkale'de 57.Alay'a Afrin'de şehit olan 41 Mehmetçiğe tüm şehitlerimize Anadolu'nun yapı taşı Yozgat'tan selam olsun. Yozgat şehitler diyarıdır. Şehidim sen vurulmuş tertemiz anlından yatarken, askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyen oğullarına ve damatlarına paralı askerlik yaptıranlar var. Hakkınızı helal edin. Dağlarımızdan "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözlerini sildirip, "biji apo" yazdırdılar. Şehidimize kelle, bebek katiline bey dediler. Bir kaç Mehmet şehit oldu diye meclisi toplayamayız dediler. Askerimiz kuru kumanyaya talim ederken, vatanı satıp parsel parsel yiyenler var. Kurumlarımızdan T.C yazısını sildiler. Andımızı kaldırdılar. Barzani'nin paçavrasını göklere çektiler. Şehit cenazesine koruma ordusu ile geldiler. Onlar milliyetçilik ayaklarımın altında dediler. Kurtuluş harbini keşke Mustafa Kemal değil de Yunan kazansın dediler” dedi 
"6 YILDIR BEKLİYORUZ"
Yozgat'ın saat başı göç verdiğini kaydeden Metin Özışık, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın yüksek hızlı trenin 2012 yılında hizmet vermeye başlayacağı açıklamasını hatırlatarak, sözünün üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen Yozgatlının  hala hızlı trene kavuşamadığını belirtti.
Özışık, “2 bin 227 yıllık ülkücülüğü beka maskesi altında satanlar var. Cuma namazından sonra Afrin'de ki 41 şehidimiz için kıllarını kıpırdatmadılar. 
Peki biz ne yaptık? Sadece sustuk. Doğruları konuşmaktan korktuk. Hakikat karşısında susan dilsiz şeytandır. Onların karşısında susarak suçlarına ortak olduk. 
Okyanus ötesine selam gönderdiler sustuk. Soma'da bir yandaş para kazansın diye 301 insanımız şehit oldu sustuk. 
10 yaşında erkek çocuklara tecavüz ettiler sustuk. Torunu yaşında kız çocuklarını koyunlarına almak için yasa çıkarttılar sustuk. Ekonomiyi felç ettiler. Yozgat'tan her saat başında 1 kişi göçüyor. İşte böyle bir dönemde üretime dayalı 16 yılda hiç bir şey yapmadılar. 2012'de Bekir Bozdağ, Yozgat hızlı trene kavuşacak dedi. 2018 oldu hala kavuşamadık. 
İşte insanların birbirine güvenmediği bir ortamda bir Cumhuriyet kadını çıktı. Ben korkmuyorum dedi. Bu cesur kadın, Meral Akşener bu ülkeyi aldata aldata yönetenlere dur demek için İYİ Parti'yi kurdu. Bu parti cesurlar partisidir" şeklinde konuştu.

12 Mart 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1075 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız