Vadi’ye 2020 vade!

Yozgat’ta yapımına 2015 yılının Mart ayına başlanan Spor Vadisi ile ilgili bitiş tarihi 2020 olarak açıklandı.

Vadi’ye 2020 vade!

Dönemin valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından temelleri atılan vadi projesinin yıl içerisinde ikinci etap çalışmalarına başlanacak. 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Spor vadisinde tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yanık, spor vadisinin bir çok etaptan oluşan bir proje olduğunu söyledi.  
İkinci etap çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Muammer Yanık, birinci etabın tamamlanarak, halkın hizmetine sunulduğunu belirtti.
Yanık, “Birinci etabın birinci kısmını uygulamaya soktuk. Geçen seneden itibaren vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Birinci etabın birinci kısmının girişinde yapılmakta olan sporcu fabrikası ve gençlik merkezinin yapımından kaynaklanan sebeple oradaki imalatları askıya almıştık. Ama 2017 yılında o birinci etabın birinci kısmı ve ikinci etabı tamamıyla ihale ettik. İşin proje bitim tarihi 2020 ama inşallah 2020’ye kalmadan bu projenin tamamıyla hizmete girip, vatandaşımıza farklı mekânlar sunacağız. Özellikle ikinci etap tamamıyla sosyal alanlarda oluşuyor. Piknik alanları, sosyal alanlar, yürüyüş alanları, su kayağı ve hakim bir tepe ye 200 kişilik bir gençlik kampı yapılacak. Bu proje yatırım programına alındı” dedi.
"BU YAZ 
BAŞLAYACAK"
Muammer Yanık, Su kayağı projesi (SUKAY) projesinin bu yaz hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.
Yanık, “SUKAY projesi yine vadi içerisin de uygulanan bir proje. 2 milyon 625 bin lira yatırım miktarıyla iş tamamlandı. Bu yaz itibariyle hizmet vermeye başlayacak. Vatandaşlarımız bu projeyi Yozgat’ta da tanıma ve yaşama fırsatı bulmuş olacak” şeklinde konuştu.

 

12 Mart 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 962 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız