Anne elinden Mehmetçiğe

Millet olarak ortaya koyduğumuz birlik ve beraberliğin timsali olan anneler Yozgat’ın Saraykent İlçesi’nde sınır ötesi harekatını gerçekleştiren askerler için kermes düzenledi.

FOTO GALERİ

http://www.yozgatcamlik.com/foto/28/anne-elinden-mehmetcige

Saraykent’te ilçe kadınları Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Afrin operasyonuna katılan askerler için bir araya geldi. Günler öncesinden hazırlıkları yapılan kermes ilçenin en büyük salonunu özenle hazırlandı. Dualar eşliğinde açılan kermeste ortaya çıkan manzara bu günün Nene Hatunu Anadolu kadınının vatan aşkının bir yansıması oldu.
DUALARLA AÇILDI
Saraykent Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, belediye başkanı Ahmet Öcal, il genel meclisi üyesi Ahmet Köroğlu, organizasyonun mimarı ilçe kadınlarından Perihan Şahin, Ankara’daki evini Mehmetçik Güçlendirme Vakfı’na bağışlayan hayırsever İbrahim Ertek, 15 Temmuz şehit ve gazi babası Hacıbekir Yeşilay kermesin açılış kurdelesini dualar eşliğinde kesti. 
ANNELER - MEHMETÇİK EL ELE 
Saraykentli kadınların yoğun gayret ve katılımı ile gerçekleştirilen kermeste, kurulan bir bölümde kermeste satışa sunulmak üzere gözleme yapıldı. Bir stantta da kadınların evlerinde hazırladıkları yiyecekler satışa sunuldu. 
"YORULMAK NEDİR BİLMEM"
Kermese elinde oklava ile gözleme yapan 75 yaşındaki Hatice Çiftçi; “Sabah-akşam askerlerimize üç er defa Yasin okuyorum. Allah kabul etsin. Güle güle gitsinler, güle güle burunları kanamadan geri dönsünler. Herkes sevdiğine, eşine, evlatlarına kavuşsun. Burada yufka yapıyorum askerlerimiz için. Çok sevinerek yapıyoruz. 77 yaşındayım hiç yorulmuyorum, daha da heyecanlanıyorum ettikçe. Yeter ki askerlerimiz onlar memnun olsunlar” şeklinde konuştu.
"HER GÜN FETİH SURESİ OKUYORUZ"
Zekiye Şahin Aslan da her gün askerler için Fetih Suresi okuduklarını söyledi. 
Kermes için aşureler, mantılar hazırladıklarını söyleyen Aslan; “Mehmetçiklerime bol selam. Dini bir uğruna, askerlik yapıyor vatanına kurbanım, yoluna kurbanım. Onları gördükçe televizyonda biz ağlıyoruz. Onlar orada  biz göz yaşı döküyoruz. Sadece onların annesi, babası ağlamıyor, biz de ağlıyoruz. Fetih Suresi okuyoruz, Elhamdülillah. Çok inanıyorum ki askerlerimin orada burnu kanamadan gelecekler. Askerlerime bol selam” diye konuştu.
"MUTLUYUZ, GURURLUYUZ"
İlçe kadınlarının bir araya gelmesini sağlayan Perihan Şahin de kermes düzenleyerek çok güzel bir işe imza atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 
“Biz tüm askerlerin anneleriyiz” diyen Şahin; “Bizi unutmasınlar, biz onları unutmuyoruz dualarımızı gönderiyoruz. Allah onları orada başarılı kılsın” dedi. 
"ŞEHİT VE GAZİ BABASINDAN MESAJ VAR"
15 Temmuz’da büyük oğlu Beytullah şehit, küçük oğlu Şakir gazi olan Hacı Bekir Yeşilay da, Afrin operasyonundaki kahramanlar için düzenlenen kermeste duygulu anlar yaşadığını söyledi. 
Dualarının her zaman askerler için olduğunu söyleyen Yeşilay; “3 oğlum daha var, onlar da ben de bu vatan için fedayız” dedi.
"MİLLET - DEVLET EL ELE" 
Saraykent Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, kermesi organize eden tüm ilçe bayanlarına teşekkürlerini sundu
Saraykent halkının öncülüğünde Afrin’deki kahramanlara destek olmak için bir milletin zor zamanlarında hep beraber millet-devlet işbirliği içerisinde nasıl bir araya geldiğinin bir nişanesi olarak kermes fikrinin ortaya çıktığını dile getiren Kaymakam Yılmaz; 
“Biz de askerlerimize moral vermek için, maddi katkı sağlayabilmek için ilçe halkı hep beraber el ele vererek kermes tertip etmeyi uygun gördük. Emeği geçenlere hanım ablalarımıza, teyzelerimize teşekkür ediyorum. 77 yaşında bir Hatice teyzemiz var, kendisine yoruldun mu diye sordum ‘Ben yorulmam’ dedi. Bu millet asla yorulmaz, mücadeleden de yılmaz. Teyzesi ile kardeşi ile bacısı ile askeri ile bir bütün olur ve milletini her zaman müdafaa eder inşallah” ifadelerini kullandı.  
"ALLAH TÜRK ORDUSUNA GÜÇ - KUVVET VERSİN"
Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öcal da, düzenlenen kermesten ötürü emeği geçen ilçe halkına teşekkür etti. 
Öcal, şunları kaydetti: “Ablalarıma teşekkür ediyorum, çok büyük emekleri var. Allah razı olsun, emeklerini zayi etmesin. Türk ordusuna güç kuvvet versin.”
"VATAN İÇİN CAN VERMEYE HAZIRIZ"
İl genel meclisi üyesi Ahmet Köroğlu ise, ilçe kadınlarının vatan için çalışmaya, erkeklerin de cephede şehit olmaya hazır olduklarını dile getirdi. 
Köroğlu; “Bu millet Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi kadınları kendi cephane taşıyarak görev yaptı. Bu gün de Afrin için Saraykentli hanımlarımız kermese destek verdiler. Perihan hanımın şahsında organize oldu. Allah razı olsun. Erkekleri de asker olmak için, bu devletin neferi olmak için hazırız, tek vücuduz, Türk milleti her zaman zaferler almış Afrin de zaferle sonuçlanacak. Başarılar diliyoruz. Rabbim muvaffak eylesin” diye konuştu.
"EVİNİ BAĞIŞLADI"
Ankara’daki dairesini Mehmetçik Güçlendirme Vakfı’na bağışlayan ilçe sakinlerinden İbrahim Ertek de duygularını şu şekilde dile getirdi: 
“Şimdiye kadar ne yapsak bu millete az. Afrin’deki Mehmetçiklerimiz bizlerin yavrularıdır. Onların arkasında durmaya devam edeceğiz. Çanakkale’de o yoksul halimizle o savaşı kazandıysak şimdi binbir devlet bize vız gelir. Her zaman devletimizin arkasındayız.”    

 

12 Mart 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 773 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız