Eğitimin yeni yüzü; Bahçeşehir Koleji

Kısa bir süre önce açılışı geniş katılımlı bir törenle yapılan Bahçeşehir Koleji Sorgun kampusu, Yozgat’ta eğitim kalitesini artırma noktasında yoğun bir eğitim programı uyguluyor.

Eğitimin yeni yüzü; Bahçeşehir Koleji

Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampusu Müdürü Sümeyra Murat, kolejin Türkiye genelinde hayata geçirdiği kaliteli eğitim modelini Sorgun’daki öğrencilerine sunduklarını söyledi. 
25 Ağustos 2017’den itibaren Sorgun’da hizmet vermeye başlayan Bahçeşehir Koleji, 12 bin 500 metre kare alan, 6 bin 800 metre kare de kapalı alana sahip. 850 öğrenci kapasitesine sahip olan okul 36 derslikten oluşuyor. 5 laboratuvarla eğim veren kolejde dersler yüzde 70 İngilizce ağırlıkta veriliyor. Ayrıca ilk okul 2’nci sınıftan itibaren öğrencilere Almanca dersi de veriliyor. 
Okul müdürü Sümeyra Murat, öğrencilerin eğitimi uygulamalı olarak da aldıklarını söyledi. 
Kodlama robotik eğitiminin bunlardan bir tanesi olduğunu hatırlatan Murat, Fen, Teknoloji, Matematik derslerinin aynı anda işlenebildiğine işaret etti. 
İngilizce öğretmenlerinin öğrencilerle ders dışında İngilizce iletişim kurduğunu kaydeden bildiren Murat; “İstanbul’daki Bahçeşehir Koleji’nde nasıl bir eğitim veriliyorsa Sorgun’da da aynı hizmet veriliyor. Etkinlik planları genel merkez tarafından belirleniyor. Öğrencilerinin her alanda donanımlı bireyler olmasını hedefleyen Bahçeşehir Kolejinde hedeflenen akademik başarı, Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi ile destekleniyor. Yıl boyunca yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilerin kazanımlarındaki eksiklikleri tespit ediliyor ve öğrendiklerini sürekli hatırlamaları sağlanıyor. Öğrencilerin konuları tekrar edip etmedikleri, uzun süreli hafızaya kodlayıp kodlamadıkları, konular arasındaki sarmal geçiş becerileri kontrol ediliyor. Hatalarla ilgili de aynı süreç takip ediliyor ve etüt programı uygulanıyor. Ulusal Sınavlara Hazırlık sistemiyle sınavlara hazırlanan Bahçeşehir Koleji öğrencileri, her yıl TEOG ve YGS-LYS sınavlarında yüksek başarı oranıyla istedikleri okullara yerleşiyor” diye konuştu. 

13 Mart 2018 Salı tarihinde eklendi ve 1055 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız