Şefaatli TSO lokomotif rol üstlenmeye devam ediyor

Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulusoy, Oda Genel Sekreteri Yasin Karaca ve Yozgat Odalar, Borsalar Akademik Danışmanı Dr. Mehmet Kara ilçede faaliyette bulunan işletmeleri ziyaret ederek değerlendirmede bulundular.

Şefaatli TSO lokomotif rol üstlenmeye  devam ediyor

Bu ziyaretlerin devam edeceğini dile getiren Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulusoy, kalkınma adına bölgesel gelişim adına faaliyette bulunan her işletme bizim için çok önemlidir ve bu tip ziyaretleri yaparak istişarede bulunduk bundan sonraki süreçlerde de destek olabileceğimiz alanları tespit ettiklerini söyledi. 
Ulusoy, Ticaret ve Sanayi Odasında evvela Karanlık Dere Projesi üzerinde değerlendirme yapıldı. Şefaatli Karanlık Dere mevkiinde tarım ve meyvecilik araştırma ve geliştirme faaliyetleri gösterecek olan karanlık dere tarım ve meyvecilik üretim sanayi ticaret A.Ş olarak kurulan ve tescili yapılan işletme için süreç stratejik olarak değerlendirildi ve önümüzde ki günlerde bu konuda geniş katılımlı bir çalıştay düzenleyeceğiz dedi. 
Ziyaret edilen işletmelerden Dişlitaş Tarım Makinaları İmalat ve Pazarlama firması yetkilisi Abdurrahman Dişlitaş yaptığı faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verdi. Dişlitaş, özellikle tarım makinaları imalatı, tırmık, çizel, kültivatör ve yaylı kültivatör imalatında bulunan firma ilçemizde “ Yerli Malı Belgesi “ alan ilk firma olma özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Yerli malı üretim ile ülkenin ithalat kıskacından kurtulması adına kendi açılarından önemli işler yapacağız. Bundan sonra da çalışmalarımız artan bir ivme ile devam edecek ve Şefaatli adına önemli kazanımlarımız olacak dedi.
17 dönüm arazi üzerine kurulmuş modern bir tarım işletmesi görünümünde olan Banu Sakallı tarım işletmesi yetkilisi Ömer Sakallı’da, tesis gezisinin ardından yaptıklarını anlattı. Sakallı, ilimizin bundan sonraki süreçlerde tarım ve hayvancılık üssü olacağına inandığını ve kendilerinin de bu alanda modern bir tesis ile faaliyetlerini sürdürecekler. İlerleyen aşamalarda damızlık hayvan yetiştiriciliği ile bu alanda büyük bir açığın kapanmasına Şefaatli olarak destek sunacaklarını belirtti. 
 Ticaret ve Sanayi Odasına yeni kayıt olan Osmanlı Yapı Market’e hayırlı olsun ziyareti yapan Ulusoy, firma yetkilisi Makine Mühendisi Muhammet Mustafa Yıkılmaz’dan bilgiler aldı. 
Yıkılmaz, Fransa’da aldığı eğitimden sonra memleketine yatırım yapma kararı aldığını söyledi. Yıkılmaz, bu yıl içerisinde ihracata başlayacağız. Bunun için pazar araştırmalarını tamamladık diye konuştu.   

13 Mart 2018 Salı tarihinde eklendi ve 830 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız