Kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor

Akdağmadeni ilçesinde öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 'Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırma' projesi düzenleniyor.

Kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor

Akdağmadeni Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Özen, projedeki amaçlarının ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyleyerek,"Öğrencilerin algılama, muhakeme etme, analiz ve kritik yapabilme, kendi tarihini tanıma ve güzel Türkçe'yi inceliklerine göre kullanma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz." dedi.
Proje hakkında bilgi veren Özen,"Projede görevli öğretmenler okul kitap okuma izleme ekibi olarak görev alacak. Projede öğrencilere okuma grupları oluşturulacak. Okunacak eser ve yazar olarak, Mehmet Akif Ersoy, Cengiz Aytmatov, Ekrem Şama, Murat Yeşil, İlhan Kurt ve Hasan Uzun gibi yazarlar tercih ediliyor. Öğrenciler güne kitap okuyarak başlayıp okul idarelerinin uygun görecekleri saatlerde "Kitap Okuma Saati" olacak ve bu süre tüm öğrencilerin öğretmenleriyle beraber ferdi kitap okumalarına ayrılacak. Öğretmenler, öğrencilerin kitap okumaya isteklendirilmesi için eğitici konuşmalar ve davranışlar sergileyecekler. Okullarda, beşer kişilik okuma grupları oluşturulacak. Her gruptan sorumlu üst sınıflardan bir öğrenci başkanı seçilecek, her üç gruptan sorumlu bir öğretmen belirlenecek, Her üç öğretmenden sorumlu bir idareci belirlenecek. Ayrıca öğrenciler, okudukları kitapları dönüşüm ve değişim yoluyla birbirlerinin yararına sunabileceklerdir. Kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için veli toplantılarında veliler aydınlatılacak ve böylece öğrenci-öğretmen-veli işbirliği sağlanacaktır." şeklinde konuştu.

13 Mart 2018 Salı tarihinde eklendi ve 500 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız