Eğitime yerinde takip

Okullarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve projelerin uygulanma süreçlerini yerinde incelemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek yönetici ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Eğitime yerinde takip

Okul öğretmenleri ile toplantı yapan Milli Eğitim Müdürü Yusuf yazıcı, velilerin eğitim sürecine dahil edilmesi, eğitim seminerlerine gerekli önemin verilmesi, öğrenciler ile ilgili özel konuları velilerle birebir görüşülerek çözüme kavuşturulmasını istedi.
Din öğretimi hususunda ‘’Din Psikolojisi ve Din Sosyolojisinin’’ göz önünde bulundurularak nottan önce, ihtiyaç temelli bir metotla derslerin  işlenerek sevgiye dayalı bir dil geliştirilmesi konuları üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini belirten Yazıcı, "Akademik başarının artırılması için okulun hedeflerinin belirlenmesi, öğrencilerin katılabileceği sosyal etkinliklere ağırlık verilmesi gerekmektedir. Öğrencilerimiz için her kazanımın elde edilmesi, elde edilemeyen kazanımlarla ilgili de gereken süreçlerin başlatılması ve kurslarda telafi edilmesi gerekiyor. Peygamberimiz (S.A.V) ve İslam önderlerinin örnek hayatlarının, gençlerimize iyi öğretilmesi aynı zamanda içselleştirilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı. 

 

13 Mart 2018 Salı tarihinde eklendi ve 493 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız