Boğazlıyanlılar’dan sınırsız destek

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinden çok sayıda vatandaş askere destek olmak için sınırın sıfır noktasına giderek askerin Zeytin Dalı operasyonuna destek verdi.

FOTO GALERİ

http://www.yozgatcamlik.com/foto/29/bogazliyanlilardan-sinirsiz-destek

Sınırın sıfır noktasında bulunan Hassa ilçesindeki Sugediği Köyü'ne giden Boğazlıyanlılar, Mehmetçiğin terör örgütü ile mücadelesi sırasında hedefleri vuran top mermileri, fırtına obüsleri ve milli çok namlulu roket atışlarının kaldırdığı dumana tanıklık edip, gördükleri manzara karşısında Türk Silahlı Kuvvetleri ile bir kez daha gurur duydular. 
Ziyarette, sınırda görev yapan Boğazlıyanlı Uzman Çavuş'un annesi ile buluşması ise duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Hatay'da, "Zeytin Dalı Harekatı"nda mücadele veren Mehmetçiğe destek için sınırın sıfır noktasında bulunan Hassa ilçesindeki Sugediği Köyü'ne giden Boğazlıyanlı vatandaşlar, Mehmetçiğin, terör örgütü ile mücadelesi sırasında hedefleri vuran Top Mermileri, Fırtına Obüsleri ve Milli Çok Namlulu roket atışlarının kaldırdığı dumana tanıklık ettiler, sınırın sıfır noktasında gördükleri manzara karşısında, Türk Silahlı Kuvvetleri ile bir kez daha gurur duyan Boğazlıyanlı vatandaşlar, açtıkları Türk Bayrağı ile Mehmetçiğe destek verdiler, dualarının Mehmetçik ile olduğunu söylediler.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütlerine yönelik 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 Bin'i aşarken, Ak Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz, Yamaçlı Belediye Başkanı Turan Demirbaş, Ak Parti Boğazlıyan İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülten Ulusoy, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Basri Koç'un da aralarında bulunduğu Boğazlıyanlı heyet askerle buluştu. Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.
"MEHMETÇİĞİN YANINDA OLMAK 
BİZİM GÖREVİMİZ"

Ak Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, "Bir tane Türkiye var o da bizim vatanımız. Mehmetçiğimizin yanında olmak bizim görevimiz. Bizler hem Mehmetçiğimize destek olmak, hem de Kahraman Türk Askeri'nin nezdinde 'Annelerinin Kadınlar Günü'nü kutlamak için buraya geldik" dedi.
80 milyonun tek bir yürek olduğunu vurgulayan Başkan Düğenci, "Burada olmak bizim için çok büyük bir onurdur. Rabbim inşallah birliğimizi, birlikteliğimizi bozmasın. Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyi ile Türkiye Cumhuriyeti birdir. Hiç kimse aramıza giremeyecek inşallah. Burada inanılmaz bir coşku yaşadık" diye konuştu.
"A HABER CANLI YAYIN YAPTI"
A Haber Televizyon programı sunucusu Kerim Ulaş'ın sınırda sorularını da yanıtlayan Boğazlıyanlılar, canlı yayında birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Mehmetçiğin yanında olduklarını vurguladılar, hepimiz Mehmet'iz hepimiz Mehmetçiğiz dediler.
"BOĞAZLIYANLILARI HASSA BELEDİYESİ KARŞILADI"
Boğazlıyan heyeti sınır ziyaretinde, Hayat'ın Hassa İlçesi Belediye Başkan Yardımcıları Recep Tufan ve Ahmet Çinçin, tarafından karşılandı. 
Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda Boğazlıyan heyeti ile ilgilenen Hassa Belediye Başkan Yardımcıları Recep Tufan ve Ahmet Çinçin, gün boyunca Boğazlıyan heyetine eşlik etti.

13 Mart 2018 Salı tarihinde eklendi ve 646 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız