‘Oğlum cesurdu, imanlıydı’

İzmir Adliyesine düzenlenen alçak saldırıyı canı pahasına önleyen kahraman polis Şehit Feti Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, Yozgat’a geldi.

Baba Sekin, gazetemize özel açıklamasında oğlunun vatan sevgisini ve mesleğine olan aşkını şu sözlerle dile getirdi.Benim oğlum korkusuzdu, korku nedir bilmezdi. Atılgandı, cesurdu, imanlıydı. Ben şehidimle gurur duyuyorum.”

Yozgatlı coğrafya öğretmeni Menderes Kılıçarslan’ın şehit aileleri ile oluştuduğu whatshap gurubunda yer alan Kahraman Şehit Feti Sekin’in babası Memet Zeki Sekin, hafta sonu geldiği Yozgat’ta gazetemiz sahibi Zafer Özışık’ın misafiri oldu. Zafer Türk Mutfağında gerçekleşen ziyaretin ikinci durağı gazetemizin Zafer İş Merkezinde bulunan bürosu oldu. 


KAHRAMANIN BABASI 
YOZGAT’TA
Şehit babası Mehmet Zeki Sekin, Yozgat’ta şehrin yöneticilerini ziyaret edip, öğrencilerle bir araya gelecek. 
Coğrafya öğretmeni Menderes Kılıçarslan’ın daveti üzerine Yozgat’a geldiğini söyleyen Sekin, oğlunun vatan sevdasını ve mesleğine olan aşkını gazetemiz aracılığı ile tüm Yozgatlılarla paylaştı. 
BENİM OĞLUM 
KORKU NEDİR BİLMEZDİ!
“Benim oğlum korkusuzdu, korku nedir bilmezdi. Atılgandı, cesurdu, imanlıydı. Ben şehidimle gurur duyuyorum” diyen baba Sekin, bu gururun tüm Türkiye’nin gurur olduğunu söyledi. 
Feti’nin tüm Türkiye’nin kalbinde yaşayan kahraman olduğunu söyleyen şehit babası; “Camisinde, öğretmen evinde, kütüphanesinde, mesire alanında, sokağında, caddesinde ismi yaşatılıyor. Allah devlet büyüklerinden razı olsun ismini ölümsüzleştirdiler. Benim güzel ülkemde Feti Sekinler bitmez. Bir feti Sekin ölür, bin Feti Sekin doğar. Benim Fetim’in cesareti hafızalarımızdan kahramanlığı da kalbimizden silinmeyecektir” dedi. 
DEVLET, MİLLET BİZE SAHİP ÇIKTI
Mehmet Zeki Sekin, oğlunun şehit olduğunu tedavi gördüğü Aydın Adnan Mehderes Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada öğrendiğini hatırlattı. İlk olarak hastane odasındaki televizyonda oğlunun ismi geçtiğinde yaşadığı duygu yoğunluğu paylaşan Sekin, şunları anlattı: “Ben Aydın Menderes Hastanesinde böbrek taşı ameliyatı olmuştum. Ben ameliyattayken olay meydana geliyor. Beni sonra servise aldılar, televizyon açıktı serviste. İzmir’de patlama olmuş  bir şehidimiz var İsmi Feti’dir. Soy ismini söylemediler. Ben o zaman yıkıldım zaten. Gözümü açtım ki oda insan dolu. Aydın valisi, emniyet  müdürü, belediye başkanı, sivil toplum kuruluşları hepsi oradaydı. Sanki bir Aydın bana taziye ziyaretine geldi hepsine çok teşekkür ediyorum. Devlet de bizi sahipsiz bırakmadı, millet de bizi sahipsiz bırakmadı. Türkiye’nin kalbinde olduktan sonra yaşatılıyor. 5 Ocak’ta ölüm yıldönümünde İzmir’de olmam lazım. Ölüm yıldönümünde İzmir Belediye Başkanının yapmış olduğu anıtın açılışını yapacağız. Şimdiden belediye başkanına teşekkür ederim.” 
YOZGATLI SAHİPSİZ 
BIRAKMADI 
Kahraman şehidin babasını Yozgat ziyaretinde Yozgatlı vatandaşlar da sahipsiz bırakmadı. Şehit babası ilk olarak gazetemiz sahibi Zafer Özışık’ın Zafer Türk Mutfağında konuğu oldu. Sekin, Özışık’a ziyaret anısına Elazığ Belediyesi tarafından hazırlatılan “Bir hilal uğruna” isimli kitabı hediye etti. 
Bir şehit babasını ağırlamaktan duyduğu onur ve gururu dile getiren Özışık, şunları söylmedi: “Bir şehit babasını burada ağırlamak onur  verici bir olay. İzmir’de rahmetli şehit Feti Sekin kardeşimizin dik duruşu,vatan uğruna şehit oluşu örnek bir davranış. Böyle bir babanın böyle bir evladı olması büyük bir mutluluk. Bizi de Yozgat’a gelip ziyaret etmesi onur verdi. Şehitlerimiz inşallah son olur, çatışmalar son bulur. Ama byle bir ailenin böyle bir çocuğu olması gurur verici. Abimiz vatan perver biri. Allah sabırlar versin. Bizi ziyaret edip geldiği için mutluyuz, ağırlamaktan da büyük onur duyuyoruz. Ne zaman Yozgat’tan bir şehit ailesi geçse başımızın tacı. Onlara her aman kapımz açık. Bizim şeref konuğumuz olacak ve her zaman misafirimiz olarak da ağırlayacağız bunun böyle bilinmesini istiyoruz.” 
ŞEHİT AİLELERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Şehit ailelerini kurduğu whatshap grubunda bir araya getiren Coğrafya Öğretmeni Menderes Kılıçarslan da; “Şehit ailelirinin bizim için çok önemli bir yeri var. Ayrıca saygı gösterdiğimiz insanlar” dedi. İlk olarak görev yaptığı okulda şehitlerin özel eşyalarından oluşan bir köşe hazırlayarak çalışma başlattığını belirten Kılıçarslan, bu köşede Ömer Halis Demir’in künyesinin yer aldığını söyledi. Daha sonra İzmir Adliyesi’ne yapılan saldırıyı önleyen kahraman şehit Feti Sekin’in ailesi ile görütüğünü kaydeden Kılıçarslan; “Sonrasında da İzmir Adliyesine yapılan saldırıyı kahramanca önleyen Şehit Feti Sekin’in ailesi ile görüşmelerde bulunduk. Kendileri de çok yakından ilgilendiler. Şehit babamızı Yozgat’a davet ettik. Bizleri de kırmadı, vakit ayırdı buralara kadar geldi. Ayrıca kendisine teşekkür ediyorum bize olan ilgisinden dolayı” diye konuştu.  Şehit babası Mehmet Zeki Sekin,  Yozgat’ta üç gün boyunca çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

BÜROMUZUN ONUR KONUĞU

Kahraman şehidimiz Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, Yozgat programının ilk gününde gazetemizin Lise Caddesi Vali Konağı arkasında bulunan Zafer İş Merkezindeki gazete büromuzun da onur konuğu oldu.Beraberinde organizasyonun mimarı Menderes Kılıçarslan ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Şehit Babası Sekin’e, Yazıişleri Müdürümüz Tarık Yılmaz ev sahipliği yaptı. Ziyareti ile onur katan şehidimizin babası, günün anısına Yılmaz’a Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan “Bir Hilal Uğruna” isimli kitabı hediye etti. 

13 Kasım 2017 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1033 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız