Vali'den tarihi kulaç

Sarıkaya İlçesinde bulunan tarihi Roma hamamında bir ilk gerçekleştirilecek.

Vali'den tarihi kulaç

Yapılacak yeni düzenleme ile birlikte hamamı ziyaret eden vatandaşlar, içerisinde yüzme imkanı bulacak. Bu uygulama ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatinin çekilmesi hedefleniyor. Vali Kemal Yurtnaç beraberindeki kurum müdürleri ile birlikte hamama girerek yüzdü. 

Roma hamamında vatandaşların da girebilmesi için bazı düzenlemeler yapılması gerektiğine dikkat çeken Vali Kemal Yurtnaç, “Bir metre 30 santimetre derinliğinde bir hamam boğulma riski zaten yok. Termal bir su. Şuan da kazı çalışmaları sürüyor. Yakın zamanda burada da yüzülebilmesine müsaade edeceğiz. Kazı çalışmaları tamamlandıktan sonra yerli ve yabancı turistlerin çok dikkatini çekeceğini düşünüyorum” dedi.

TURİZME AÇILAN KAPI OLACAK

Yurtnaç, “Biz burada ki çalışmalarımızı kısa, orta ve uzun vadeye yayarak bir planlama yaptık. Burayı dünya turizmine açacağız. Uzun yıllarda mevcut termal tesislerimizin daha kaliteli hale gelmesi ile birlikte burası umuyorum ki turist kaynayacaktır. Bunun bir eşi İtalya ve İngiltere de var. İngiltere’deki hamama yıllık 1 milyon turist geliyor. Buraya gelen sıfır. Biz bunu arttırma niyetindeyiz. O maksatla bu programı yaptık. İnsanlara bugün bu yaptığımız orijinal gelecek belki ama inanıyorum ki burası artık turizme açıldığımız ilk kapı olacak. Türkiye’nin turizmine yeni bir kapı açacağız. Burada ki tesislerle sağlık turizmine yeni bir kapı açacağız” diye konuştu.

18 Nisan 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1039 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız