11 yıl sonra oldu

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde yaşayan 11 yıllık evli Zehra-Raşit Murat çifti 11'inci deneme sonucu tüp bebekle Zeynep ismini verdikleri kız çocuğuna sahip oldu.

11 yıl sonra oldu

11 yıldır evli olan çiftçi Raşit Murat (33) ile eşi Zehra Murat (28) evlat sahibi olmak için tüp bebek yöntemini denedi. Genç çift tüp bebek yöntemini 11'inci denemesinde kız bebeği sahibi oldu. Ailenin doktoru Doç. Dr. Şeyma Fenercioğlu, Zehra-Raşit Murat çifti ile 4 yıl önce tanıştık. Bize 6 başarısız tüp bebek denemesinden sonra başvurmuşlardı. Bizimle ikinci denemede bir gebelik elde ettik. İkiz bebek hamileliği oldu ama 18 haftada bu gebeliği kaybettik. Sonraki iki denememizde embriyo kalitemiz çok iyi olmadı. Bunun üzerine kendilerine test önerdik. Bu başarılı olan denememizde testi spermi kullandık. 3 kilo 150 gram ağırlığında sağlıklı bir kız çocuğu sahibi oldular. Başarısız tüp bebek denemelerinden sonra hastalar asla umutsuzluğa kapılmamalıdır. Her tüp bebek denemesinin başarı şansı var. Başarısız bir denemeden sonra hastaya farklı tedaviler uygulayarak tedavi şansımızı artırıyoruz ifadelerini kullandı.
Anne Zehra Murat ise mutlu olduğunu belirterek, 11 yıldır evliyiz. 11'inci denememizde bebeğimizi kucağımıza aldık. Hiç pes etmedik hep mücadele ettik. İkiz bebeğimiz oldu. Onları erken doğumla kaybettik. Ondan sonra yılmadık bebeğimizi kucağımıza aldık. Bizim durumumuzda olanlar mücadele etsin, pes etmesinler. Biz hiçbir zaman usanmadık şeklinde konuştu.
Raşit Murat da, 11 yıllık evliliğimiz var. Bu evliliğimiz süresince 11 kez tüp bebek denememiz oldu. Çok şükür çocuğumu kucağımıza alma şansımız oldu. Allah olmayan ve isteyen herkese nasip etsin. Zor bir süreç geçirdik. Bizim gibi durumda olanlar denemelerini sürekli yapsın. Sabretsinler ve vazgeçmesinler. 11 yıl sonra baba olduğum için çok mutluyum diye konuştu.

27 Nisan 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 738 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız