Yozgat’a 44 aday adayı!

Yozgat’ta seçime girecek siyasi partilerden AK Parti, MHP ve İYİ Parti’den şuana kadar 44 isim milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu. Bu isimler arasında mevcut 4 milletvekili de yer alırken, aday adaylığı konusunda rekor yine AK Parti’de.

Yozgat’a 44 aday adayı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasının ardından bir siyasi kulisler tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta da bir anda hareketlendi. 02 Mayıs 2018 tarihi itibari ile 44 milletvekili aday adayı parti genel merkezi, bulundukları illerin parti teşkilatları ve Yozgat’a gelerek aday adaylığı başvurusunda bulundu.
AK PARTİ’YE 
34 ADAY ADAYI

Önceki seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde aday adaylığı sürecinin Yozgat’ta 1. Sırasında yer alan partisi AK Parti oldu.
2 Mayıs tarihi itibari ile AK Parti’ye milletvekili aday adaylığı için 34 başvuru gerçekleşti. Başvurulardan bir bölümü parti genel merkezi ve aday adaylarının bulunduğu illerdeki teşkilatlardan olurken, büyük bölümü Yozgat il başkanlığından yapıldı. 
4’Ü MEVCUT VEKİL
AK Parti’ye yapılan 34 başvurudan 4’ünü mevcut milletvekilleri Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer oluşturuyor. 
4’Ü KADIN ADAY
AK Parti’de bu seçim de kadın adaylar dikkat çekiyor. Şuana kadar Sibel Yıldırım, Nuriye Özel, Sümeyye Nur Akbulut, Gülhan Dulda İmamoğlu milletvekilliği aday adaylığı için başvuran isimler arasında yer aldı.
SÜRE BU GÜN 
DOLUYOR

AK Parti’de aday adaylığı için başvuru süresi 2 Mayıs (Bu gün) sona eriyor. 29 Nisan’da sona ermesi gereken süre müracaat yoğunluğundan dolayı 2 Mayıs’a uzatılmıştı.
AK PARTİ’NİN
ADAY ADAYLARI

Ak Parti’ye milletvekilliği için aday adaylığı için başvuran isimler şöyle: Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Osman Coşkun, Bahri Kayabaş, Sabit Akdaş, Erdal Duyar, Sibel Yıldırım, Nuriye Özel, Ercan Özgan, Murat Çalışkan, Turgut Bağdatoğlu, Yücel Daniş, Yusuf Can Kılıç, Halil İbrahim Şahin, Ayhan Can, Özkan Atik, Ahmet Şimşek, Suphi Daştan, Gülhan Dulda İmamoğlu, Muhammed Emin Erbek, Hasan Hayri Doğruyol, Nesimi Gözübüyük, Hakan Hamza Şöhret, Sümeyya Nur Akbulut, Burhan Güvenç, Kazım Ekinci, İskender Minar, Harun Lekesiz, Nurullah Nurdoğan, Mehmet Turan, Fatih Arslan, Talip Tanış. 
MHP’DEN 8 ADAY
MHP’de ise milletvekili aday adaylığı için şuana kadar 8 başvuru gerçekleşti. 
MHP İl Başkanı Ethem Sedef’in istifa ederek aday adayı olduğu süreçte, Yusuf Mertoğlu, Babür Cevheroğlu, Adnan Serbes, Hasan Hüseyin Arslan, Ahmet Özbek, Kürşat Bacanlı, Hakan Sel, milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.  
İYİ PARTİ’DE 2 ADAY
İYİ Parti’de Yozgat Milletvekilliği için şuana kadar 2 isim aday adaylığı için müracaatta bulundu. 
Avukat Akın Uyar ve Eğitimci Gökhan Gençaslan, milletvekilliği aday adaylığı formunu il başkanı Metin Özışık’a teslim etti.
SUSKUN CHP
Şuana kadar ana muhalefet partisi CHP’den milletvekilliği aday adayı başvurusu gerçekleşmedi. 

2 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 33576 kez okundu

YORUMLAR

2 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Fatih

Eskiler gitsin yeniler gelsin bizim adayımız gulhan dulda imamoglu

hasan hüseyin şahin

Ak Partiden sSbel yıldırım MHP Den İ. Etem Sedef'i Destekliyorm. Yozgat için en hayırlısı olduğunu düşünüyorum.