MÜSİAD seferberliği

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Yozgat Çamlık Gazetesi’ne özel röportajında, “MÜSİAD’ın Yozgat’ta açılması ile birlikte, şehrin cazip fırsatlarını Türkiye ve tüm dünyadaki MÜSİAD’lara göndereceğiz. İnşallah işadamları ile bölgelerde yaptığımız yatırım ve değerlendirme toplantılardan bir tanesi de Yozgat’ta planlayarak kalkınma seferberliği başlatırız” açıklamasında bulundu.

MÜSİAD seferberliği

Dünyanın en eski sivil toplum kuruluşlarından olan ve Türkiye’nin yanı sıra 73 ülkede irtibat noktası bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve kalabalık bir davetlinin katıldığı törenlerle 86’ncı şubesini Yozgat’ta hizmete açtı. Başarılı işadamı Ferudun Daştan’ın başkanlığında 6 ayda teşkilatlanma çalışmasını tamamlayan MÜSİAD’ın Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, açılış için geldiği Yozgat’ta gazetemize özel açıklamalarda bulundu.
ÇAMLIK GAZETESİ’NE KONUŞTU 
Gazetemiz Yazıişleri Müdürü Tarık Yılmaz’a, MÜSİAD’ın Türkiye ve dünyadaki misyonuna ilişkin önemli bilgiler paylaşan Kaan, MÜSİAD’ın Yozgat’taki hedeflerine ilişkin konuştu.
MÜSİAD 1990 yılında kurulmuş eski sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Kaan; “Şubeleşme aşamasında yurt dışında 1993 yılında Almanya’da Köln’de başladı. Bu süreç itibari ile yurt içinde 86’ncı noktayı (Yozgat Şubesi), açtık. Dünya genelinde de 73 ülkede irtibat noktası olan sivil toplum kuruluşu” dedi.
YİĞİDİN HARMAN OLDUĞU DİYAR YOZGAT
“Yozgat, Anadolu’nun merkezi olarak konuştuğumuz, yiğidin harman olduğu yer olarak bildiğimiz bir şehir” ifadeleri ile açıklamasını sürdüren Kaan, limanlara uzak olmasından dolayı sanayileşmenin yeterince gelişmediği şehre MÜSİAD’la farkındalık kazandırmak istediklerinin altını çizdi.
Kaan; “Yozgatlıları özellikle Avusturya’da, Viyana’da gördük, rastlaştık. Bizim de orada şubelerimiz var. Dünyaya göç vermiş bir ilimiz Yozgat. Ama potansiyeli olan bir il. O bakımdan bizim özellikle Anadolu’da açtığımız bu tür yerlerde, MÜSİAD açıldıktan sonra MÜSİAD’ın  binin üstünde üyesinin,  binin üzerinde firmanın özellikle zaman içinde bizim yapmış olduğumuz organizasyon, fuar, toplantılar gibi programlarla işadamlarımızı bölgelere getiriyoruz. Aynı şekilde bakanlarla iki ayda bir yapmış olduğumuz toplantılarla da belirli konularda istişare yapıyoruz. 11- 12 Mayıs’ta Trabzon’dayız, Milli Sanayi ve Savunma Sanayi üzerine toplantı yapacağız. Savunma Bakanının ekipleri ile birlikte toplantı yapacağız. Bu tür toplantılarla da yerel yöneticilerin oralarda sorunlarını paylaştırıyoruz. Bunu bir gün inşallah Yozgat’ta yaparız ve burada bir kalkınma seferberliği başlatırız. Bizim MÜSİAD olarak üzerinde çalıştığımız ülkemizi bir kademe sıçratmak. 800 milyar dolarlık gayri safi hasılayı bir 600’e çıkarmak için bölgesel yatırım, endüstri bölgeler, serbest bölgeler, bunların planlanması üzerine çalışıyoruz” diye konuştu.
YOZGAT’IN FIRSATLARINI DÜNYAYA AÇACAĞIZ
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Yozgat şubesini hizmete açmanın mutluluğu yaşadığını belirterek, şunları kaydetti: “Yozgat’ta şubemizi açtık. Belediye, kurumlar, sanayi odası buranın cazip fırsatlarını bize gönderecek ve tüm dünyadaki MÜSİAD’lara duyuracağız. İnşallah Yozgat adına farkındalık oluşturmanın gayretinde olacağız.”
 

7 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 686 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız