Eğitim Şenliği başladı

10-12 Mayıs tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği, Mehter Takımı eşliğinde yapılan şenlik yürüyüşü ile başladı.

Eğitim Şenliği başladı

Yozgat Lisesi önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yapılan yürüyüş sonrasında Vali Kemal Yurtnaç, Alay Komutanı Albay Bilgehan Yeşilyurt, Belediye başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, daire müdürleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılımı ile yapıldı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, "Tüm boyutlarıyla hayatımızda oldukça elzem bir yeri olan eğitim süreçlerinin sonuçlarını birlikte izlemek, meslektaşlarımız ve öğrencilerimizin, eğitim alanlarında azim,gayret ve büyük bir emekle yaptıkları ürünlerin örneklerini sergilemek, örgün ve yaygın eğitim kapsamında yapılan çalışmaları, saygıdeğer halkımıza sunmak, öğrencilerimize moral motivasyon ve değer duygusu kazandırmak üzere düzenlenen şenlik, 3 gün sürecek" dedi. 
Bu süre içerisinde tüm ilçelerin katılımı ile okulların kendi müfredat programları çerçevesinde hazırladıkları etkinlikler ile özgünlük ve milletçe yüzyılların birikimi olarak elde edilen kültürümüzün güzel örnekleri sergileneceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, "Her öğrencimizin ve her bireyin yeteneklerini keşfetmeleri için fırsat  tanımak ve bu fırsatları bir imkana ve ürüne dönüştürerek, insanların mutlu olma çabalarına katkı sağlamak, ilimiz ve ülkemizin kalkınması, tanınması ve insanlarımızın kaynaşması müdürlüğümüz tarafından öncellenen bir husus olmakla birlikte öncelikli sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluk duygusundan hareketle; belirlediğimiz hedeflere ulaşma yolunda yaptığımız tüm çalışmalarda destekleriyle moral ve motivasyonumuzu arttıran Sayın Valimiz başta olmak üzere Belediye başkanımız ve destek olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. 


Daha sonra konuşan Vali Kemal Yurtnaç ise, "Bilim şenliğinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bir sene boyunca okullarımızda yapılan çalışmaların küçük bir örneğini görüyoruz. Eğitim, devlet hayatımız için önemli. Bu çocuklarımız geleceğin teminatı diyoruz. Derslerimizi yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yalnız okul sadece eğitim ile değil çevre ile aile ile toplum ile beraber olursa bir anlam kazanır. Bizler 2 yıldan bu yana gençlerimizin eğitimi ile ilgili özel çalışmalar yapmaya başladık. Onlardan bir tanesi çocuklarımızın değerler sistemine sahip olmasıdır.  
Amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin dava adamı nedir, ülke, vatan, bayrak nedir? Bu tür değerlerle beraber yetişmesini sağlamak olduğunu belirten Vali Kemal Yurtnaç, bu maksatla kitaplar okutuyoruz. Çocuklarımızın hem derslerindeki başarılar aynı zamanda okulların fiziki mekanlarının daha güzel olması ve değerler sisteminin çocuklarımıza verilmesi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu. 
Konuşmalar sonrasında Mehter takımı ve Halk oyunları ekibi gösterisi sonrasında stantlar gezildi. 

11 Mayıs 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 479 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız