Liste bilmecesi

AK Parti Yozgat milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulunan 39 isimden 5’i milletvekili hüviyetine sahip. Başta Bekir Bozdağ olmak üzere, milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer’in listede yer alıp almayacağı merak konusu olurken, bu dönem eski milletvekillerinden Osman Coşkun’un da aday adayları arasında yer alması akılları karıştırdı.

Liste bilmecesi

Yozgat’ta en fazla milletvekili aday adayına sahip olan AK Parti’de adayların kesinleşeceği 21 Mayıs tarihi yaklaşırken kulislerde bir birinden farklı iddialar da yükselmeye başladı. AK Parti hükümetlerinde önemli görevlerde yer alan Bekir Bozdağ’ın aday adaylığı başvurusunda bulunmasının ardından parti genel merkezinin Yozgat milletvekilleri noktasında revizyona gideceği yönündeki ihtimallerde kuvvetlenmeye başladı. Mevcut vekillerden sadece bir tanesinin listede bulunacağı yönündeki  Ankara kulislerinde ciddi iddialar yer alıyor.
MEVCUT VEKİLLER NE OLACAK?
Seçim tarihinin 24 Haziran olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilmesinin ardından mevcut Yozgat milletvekillerinin akıbeti de yüksek sesle tartışılmaya başladı. Özellikle Yozgat’ta halk mevcut milletvekillerinde revizyona gidilmesini istiyor. Yeni dönemde Yozgat milletvekillerinin tamamının aday adaylığı müracaatında bulunması, parti genel merkezinin halkın revizyon taleplerini değerlendirme noktasında takınacağı tavrın da önemini artırdı.
Yozgat kamuoyundan yükselen talepler AK Parti Genel Merkezi, dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nazarında hangi ölçüde değerlendirilecek merak ediliyor.
24 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu dile getiren Erdoğan’ın, milletvekilli adaylarını belirlemede halkın beklentilerine göre mi listeyi değerlendireceği yoksa hiçbir değişikliğe gitmeden mevcutlarla mı yol yürüyeceği merak konusu.
BOZDAĞ VE BİR VEKİL
Milletvekili aday adayları içerisinde yer alan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın aday listesinde yer almayarak, Erdoğan’ın A Takımı kadrosunda yola devam edeceği iddiaları sıcaklığını korurken, mevcut vekiller arasından bir milletvekilinin aday listesinde yer alacağı gelen kuvvetli bilgiler arasında yer aldı. Öte yandan mevcut milletvekilleri arasından bir ismin aday listesinde yer alacağı bilgisi de gazetemiz haber merkezine ulaştı.
OSMAN COŞKUN ADAY ADAYI
27. Dönem Yozgat Milletvekili Dr. Osman Coşkun, 5’inci milletvekili olarak aday adayları arasında yer aldı.
Halen AK Parti AR-GE Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Coşkun’un aday adaylığı müracaatını yapması 24 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti’de yaşanan sürpriz gelişmelerden bir tanesi oldu. Coşkun’un AK Parti genel merkezinde ismini plana çıkan milletvekili aday adayları arasında yer aldığı bildirildi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1037 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız