Hayranlıklarını gizleyemediler

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği”nin geleneksel olarak düzenlediği “Sürmeli Şiir Şöleni”ne il dışından katılan gönül insanları ve kültür elçileri, Yozgatlı işadamı Mehmet Saygı’nın bireysel müzesine hayran kaldılar.

Hayranlıklarını gizleyemediler

Hafta sonu Yozgat’ta ağırlanan ve komşu illerin yanı sıra;  Van, Kütahya  ve Bursa gibi bir çok ilden programa katılan aşık, ozan, şair, yazar ve gazeteciler Yozgat’ın tarihi yerlerini de gezerek Yozgat’ı tanıdılar.   Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla gerçekleştirilen program kapsamında iş adamı ve kültür dostu Mehmet Saygı’nın kendi çabalarıyla oluşturduğu müze de ziyaret edildi. Yozgat eşrafından aynı zamanda da Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği başkanlığını yürüten Saygı’nın yıllar önce oluşturduğu çalışma ofisindeki müzeyi gezen ziyaretçiler hayranlıklarını gizleyemediler.
Saygının mütevazı ofisinde; tarihi ve kültürel, unutulmaya yüz tutmuş, kullanımdan çıkmış birçok kültür unsurunu görüp, mumyalanmış av hayvanlarının yanı sıra müzik enstrümanlarını da temaşa eyleyen ziyaretçiler, “Helal olsun”1 demekten geri kalmadı. Yozgatlı kültür insanı ve işadamı Mehmet saygı “ Yozgat’ımıza teşrif eden sizler gibi saz ve söz üstatlarını, gönül ve tanıtım elçilerini bu mütevazı ofisimde görmekten ne kadar haz aldığımı bilmenizi isterim. “ diyerek, misafirlere de hem Yozgat anısına hem de bu ziyaret adına hediyeler takdim etti.

15 Mayıs 2018 Salı tarihinde eklendi ve 652 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız