Başarının köyü kenti yok!

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu’nun düzenlediği Tübitak Bilim Fuarı’na katıldı.

Başarının köyü kenti yok!

Öğrencilere seslenen Yazıcı, “Azimle çalıştığınız zaman her şey olabilirsiniz” dedi.
Geçtiğimiz gün düzenlenen Eğitim ve Bilim Şenliği Fuarı’na 3 proje ile katılarak dikkatleri üzerine çeken Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu, düzenlediği Tübitak Bilim fuarı ile de bir kez daha farkını gösterdi.  Çalatlı Köyü’nde bulunan Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu’nun düzenlediği Tübitak Bilim Fuarı’na İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Memur-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, okulun yapımını üstlenen Coşkun ailesinden Abdullah Coşkun, Şube Müdürü Yener Yıldırım, Adem Öztürk ve çok sayıda okul müdürü katıldı. 
BENİ ÇOK MUTLU ETTİ
Tübitak Bilim Fuarı’nda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, bu açılışa gelmeyi özellikle istediğini belirterek “Taşımalı sistemle, eğitim ve öğretimin yapıldığı bu köy okulumuzda,  Tübitak Bilim Fuarı’nın açılmış olması beni çok mutlu etti. Bunlar sizin emeğiniz, bizlerde buna katkı sağlamak istiyoruz” dedi.
AÇILIŞ ÖĞRENCİLERLE  YAPTI
Konuşmasında okulunun yapımını üstlenen Hüseyin ve Saffet Coşkun’a da ayrıca teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı daha sonra öğrencilerle birlikte fuarın açılışını yaptı. Tüm projeleri tek tek dolaşıp öğrencilerden bilgi alan Yazıcı’nın projelerden oldukça etkilendiği dikkatlerden kaçmadı.  Okul Müdürü Osman Türkmen’de güzel bir fuar olduğunu belirtip,  katılarak kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Türkmen, amaçlarının eğitim ile birlikte bilim ve teknolojiyi bütünleştirmek olduğunu sözlerine ekledi.  Hüseyin ve Saffet Coşkun Ortaokulu’nun düzenlediği Tübitak Bilim fuarı iki gün sürecek,  fuarda 10 proje sergileniyor.   

15 Mayıs 2018 Salı tarihinde eklendi ve 696 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız