En sanatsal sergi

Nida Tüfekçi Güzel Sanatları Lisesi öğrencileri yıl boyunca yapmış oldukları resim, yağlı boya, grafik ve büst çalışmalarını sergiledi.

En sanatsal sergi

Cumhuriyet Meydanında açılan sergiyi vatandaşlar gün boyunca gezdi.
Serginin açılışını, Milli Eğitim Şube Müdürleri Işık Gün, Mehmet Tekin, Okul Müdürü Aytaş Şahin ve öğretmenler birlikte yaptı.
Sergiyi Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı da gezdi.
Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Aytaş Şahin, Güzel Sanatlar Lisesi olarak her yıl resim ve müzik etkinliği yaptıklarını söyledi. Şahin, “Çocukların yıl boyunca yapmış olduğu kabartma rölyef, büst, yağlı boya ve grafik çalışmalarını Yozgat halkı ile buluşturuyoruz. 10’uncu sınıftan itibaren öğrencilerimiz yağlı boya çalışması yapar ve bu yıl sonuna kadar performans çalışmalarını ortaya çıkarır. Her yıl yağlı boya çalışması yapıyorduk. Bu yıl  farklı olarak 15 Temmuz temalı kabartma rölyef büstler ve grafik çalışmaları yaptık” dedi
ÖRNEK ŞAHSİYETLERİN BÜSTÜNÜ YAPTILAR
87 eserin sergilendiğini dile getiren Aytaş Şahin, “Öğrencilerimiz bu yıl ilk defa büst çalışması yaptı. Üç boyutlu yapılan büst çalışmaları kilden yapılıyor. Burada çocuklarımız örnek şahsiyetlerin heykellerini yaptılar” diye konuştu. (Haber; Nazife EKİCİ)

16 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 372 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız