Çile mi yol mu?

Yozgat’ta bir türlü dikiş tutmayan, aradan geçen yıllara rağmen standardı yükseltilmeyen E-88 Karayolu’nda halen devam (!) eden işlerin de ağır aksak yürümesi vatandaşı adeta canından bezdirdi. Bunun yanı sıra trafik akışının şehrin belirli bölgelerinde kapatılması ile oluşacak Ramazan trafiği yoğunluğunda hayat adeta çekilmez bir hal alacak.

Çile mi yol mu?

Yozgatlı, Karayolları’nın Yozgat’ı görmezden gelmesine “yeter artık” diyor. Şehrin merkezinden geçen doğu-batı bağlantılı karayolunun bir türlü alt yapı ve üst yapı çalışmaları bakımından istenilen standarda ulaşmaması ve başlatılan çalışmaların ağır aksak yürümesi, vatandaşı isyan ettirdi.
VATANDAŞTAN MESAJ VAR!
Yozgatlı vatandaşlardan Hüseyin Uyar, Yozgat E-88 Karayolu’nun şehrin tam ortasından geçen ve her gün binlerce otomobilin kullandığı önemli bir karayolu olduğunu belirterek, 16 yıl içerisinde sadece alt geçit yapılan ve sürekli yamanan yolun bu günkü hali ile bir utanç tablo olduğu görüşünü savundu.
Geçen yıl bir bölümü yapılan ve bu yıl da Ramazan ayı öncesi yapımına başlanan çalışmaların ağır aksak yürüdüğü için insanların mağdur olduğunu söyleyen Uyar; “Nerede bu işin sorumluları, nerede bu şehrin sahipleri? Şehrin kalbinden geçen bir karayolu bu haldeyken, insanlar yeterinden fazla mağdur olmuşken neden kimsenin umurunda olmuyor? Neden Yozgat’ta işler geç bitiyor. Şehrin içinden geçen yol günler, aylar sürüyor tamamlanmıyor” diyerek tepkisini dile getirdi.
HALA KALDIRIMLAR YAPILMADI
Kıymaz, Esentepe güzergahında yapılan yolun hala kaldırımlarının yapılmadığını, yol kenarlarının insanlar için tehlike oluşturduğunu belirterek, şunları söyledi; “O yol yapılıncaya kadar kaç insan kazalarda yaşamını yitirdi. Şimdi yine aynı olayı tekrarlıyorlar dört yol kavşağı ve Rektörlük binasına kadar olan güzergahta. Ramazan ayında insanları mağdur edecekler. Yozgat bu kadar mı sahipsiz.”
YAVAŞ İLERLİYOR
Nizamettin Yazılı, “Yapılması iyi tabi. Ağır iş mecburen yavaş gidecek. NE kadar çok makine olursa o kadar hızlı yapılır. Tek vardiya çalışıyorlar, çift vardiya çalışırlarsa daha çabuk biter” dedi.
RAMAZAN AYINDA MAĞDUREDECEKLER
Karayollarının yeni güzergahta da yavaş ve ağır aksak çalıştığını ileri süren Mustafa Durmaz da, tepkisini gösteren vatandaşlardan oldu.
Bitmeyen yolların Yozgatlı için yıllardır çile ve problem olduğunu söyleyen Durmaz; “Sayın Cumhurbaşkanımız son Yozgat programında Zile’den Yozgat’a Çekerek üzerinden geldi. Şehir merkezindeki yolla Yozgat-Çekerek arasındaki yolun bir birinden farklı olmadığını kendileri de gördü. Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz fakat Yozgatlı yollarda mağdur oluyor, yollarda ölüyor. Yazıktır, günahtır, sesimizi duyan yok mu” diye konuştu. 

16 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 701 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız