Emekli olsa da unutmadılar!

AK Parti Merkez ilçe yönetimi 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla emekli öğretmenleri unutmadı.

Emekli olsa da unutmadılar!

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve yönetim kurulu üyeleri Soner Tumgan, Mehmet Yılmaz ve Selma Yazan Öğretmenler Günü nedeniyle emekli öğretmen Süleyman Durman’ı evinde ziyaret ederek Öğretmeler Günü’nü kutladılar ve çiçek verdiler.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, Türkiye’nin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin, fedakar, cefakar öğretmenlere ait olduğunu ifade etti.
Nazlı, “Ülkemizin en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layık olduğunu belirterek, ‘’Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerlidir” dedi.
        Nazlı, emekli öğretmenlerin ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Öğretmen demek doğruyu ve güzeli  öğreten demektir. Bir ülkenin geleceğini şekillendiren kutsal varlığın adıdır. Onların vereceği eğitimin kalitesi yükseldikçe, ülkemiz vatandaşlarının da kültür ve eğitimi üst seviyede olacaktır.
         Bazen köy soğuklarında öğrencileri üşümesin diye soba yakan, duvar boyayan, çatı onaran meleklerdir onlar.
Bayrağımızın dikili olduğu her yere gözünü kırpmadan giden, emek verendir. Öğretmen sadece okul içinde değil, özel hayatta ve toplum karşısında da bir öğretmen ve eğitimcidir. Annedir bazen yahut baba.  Öğretmenler geleceklerimizi böyle inşa ederler. Geleceğimiz, gelecekte yapacaklarımız ve yaşayacaklarımız üzerinde öğretmenlerimizin payı büyüktür. Büyük düşünmemizi sağlarlar. Böylece bizim gelecek hakkında yaşamımıza ilişkin plan çizerken daha emin adımlar atmamıza, kendi özelliklerimizi daha iyi tanıyarak daha verimli sonuçlar elde etmemizi sağlarlar. Öğretmenlerimizin önemli olduğunu her platformda söylüyoruz ve söylemekteyiz. Bize bilinmeyeni anlatan geleceğe umutla bakmamızı sağlayan öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir.
  24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla tüm öğretmenlerimizi sevgiyle anıyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

23 Kasım 2017 Perşembe tarihinde eklendi ve 885 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız