Yozgat Çamlık Tv

Lider çocuk tarım kampı tamamlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın himayesinde yürütülen program neticesinde Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu öğrencileri 3 gün boyunca kamp yaptı.

Lider çocuk tarım kampı tamamlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda teknolojileri ve gıda güvenirliliği ve "Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik Projesi" kapsamında "Yenilebilir Yabani Bitki Türleri" hakkında bilgi vermek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun görülen Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu 4/E sınıfı öğrencileri ile 09/10/11 Mayıs 2018 tarihlerinde bir kamp etkinliği düzenlendi.  
09 Mayıs Çarşamba günü öğrenciler okuldan alınarak öğrencilere İl Müdürlüğümüz ve Şube Müdürlüklerimizin tanıtımı ve bilgilendirmesi yapıldı, öğleden sonra Et ve Süt Kurumu ziyareti, ardından Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Kampüs içindeki Teknopark gezildi. 10 Mayıs Perşembe günü Yozgat Orman İşletme Müdürlüğünce Yozgat Çamlığı Milli Parkı ziyareti yapıldı ve Tabiat Eğitim Merkezinde Jandarma ile ortak olarak Biyokaçakçılık Eğitimi verildi. 11 Mayıs Cuma günü ise Sorgun İlçemizde Pankobirlik ziyareti yapılarak öğleden sonra öğrencilerimize İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Katılım Belgeleri ve hediyeleri verilerek program sonlandırıldı."

22 Mayıs 2018 Salı tarihinde eklendi ve 663 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız