Yozgat Çamlık Tv

VE LiSTE TAMAM!

AK Parti’de milletvekili listelerinin YSK temsil edilmesinin ardından seçime katılacak 6 siyasi partinin Yozgat milletvekili adayları da kesinleşmiş oldu. AK Parti’de 1. Sıra Bekir Bozdağ’ın olurken, MHP’de Ethem Sedef, CHP’de Ali Keven, BBP’de Selahattin Şenliler, İYİ Parti'de Seyit Yücel, Saadet Partisi’nde ise Mehmet Demirel yer aldı.

VE LiSTE TAMAM!

AK Parti, MHP, CHP, BBP, SP ve İYİ Parti, 24 Haziran’da Yozgat’ta milletvekili adayları ise seçimlere katılacak siyasi partiler oldular. AK Parti’nin Yozgat milletvekili aday listeleri dün saat 17.00’de YSK’ya teslim edilerek, kamuoyu ile paylaşıldı.
BOZDAĞ LİSTE BAŞI
AK Parti’de beklenen liste YSK’ya teslim edilmeden az önce açıklandı. Listenin başında Bekir Bozdağ yer alırken, 2-3 ve 4’üncü sıralarda sürpriz isimler yer aldı. İki milletvekili liste dışı kaldı. 
AK Parti Milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Listenin Yozgat’ı ilgilendiren kısmında 1. Sırada Bekir Bozdağ, 2. Sırada Yusuf Başer, 3. Sırada Sibel Yıldırım, 4. Sırada ise İskender Minar yer aldı.
LİSTELER TAMAM 
Yozgat’ta AK Parti, MHP, CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti Milletvekili adayları belli oldu. 20 isim milletvekilliği için yarışacak. 
İşte o isimler;
AK Parti: 1- Bekir Bozdağ, 2- Yusuf Başer, 3- Sibel Yıldırım, 4- İskender Minar 
MHP: 1- Ethem Sedef, 2- Yusuf Mertoğlu, 3- Osman Gözan, 4- Ahmet Özbek
CHP:  1- Ali Keven, 2- Nadir Ünal, 3- Özgür Karslıoğlu, 4- Şahin Bozdemir
BBP: 1- Selahattin Şenliiler, 2-Kemal Korkmaz. 
Saadet Partisi: 1- Mehmet Demirel, 2- Ziya Koçak, 3- Ali Yurt, 4- İrfan Taşkın
İYİ Parti: 1- Seyit Yücel, 2- Derviş Vural, 3- Gökhan Gençaslan, 4- Akın Uyar

22 Mayıs 2018 Salı tarihinde eklendi ve 1603 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız