Yozgat Çamlık Gazetesi Yeni yayın hayatına başlıyor!

Yozgat Çamlık Gazetesi, kısa bir süre önce basın-yayın sektöründe başlattığı yenilenme sürecine devam ediyor.

Yozgat Çamlık Gazetesi Yeni yayın hayatına başlıyor!

Yozgat Yenigün Gazetesi’ni bünyesine dahil ederek, Basın İlan Kurumu kriterlerine göre “vasıflı” gazete hüviyetine kavuşan ve 10 Kasım 2017 tarihinde isim değişikliği onaylanan  “Yozgat Çamlık Gazetesi” bu günden itibaren yeni yayın hayatına başlıyor. 

Yozgat Çamlık Gazetesi, yeni kadrosu, yeni yayın ilkesi, yeni içeriği ve basın-yayın ilkelerine saygılı duruşu ile yeni yayın hayatına 27 Kasım 2017 tarihinden itibaren başlıyor. Yozgat’ın günlük vasıflı gazetesi olarak sektörde yerini alan Çamlık Gazetesi, ‘Sizin’ yani ‘Yozgat’ın Gazetesi’ olma düsturu ile başladığı yeni dönemde gücünü sadece ve sadece Yozgatlı’dan alacak.
ZAFER ÖZIŞIK’LA YENİ DÖNEM!
Yaklaşık üç yıl önce Yozgat Çamlık Gazetesi’ni Yozgat basın hayatına kazandıran Gimat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, kısa bir süre önce basın sektöründe de yenilenme hareketi olarak anılan bir sürecin fitilini ateşledi. İlk olarak başarılı gazeteci Tarık Yılmaz’ı Yozgat Çamlık Gazetesi bünyesine kazandıran Özışık, daha sonra gazetenin Basın İlan Kurumu kriterlerine göre vasıflı bir gazete olmasını sağlayacak yeni bir adım attı. Basın İlan Kurumu’nun 10 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirdiği yönetim kurulu kararı ile Yozgat Yenigün Gazetesi’nin ismi “Yozgat Çamlık Gazetesi” oldu. Özışık’ın basın sektöründe başlattığı yeni süreç, farklı bir Çamlık Gazetesi’nin de temellerini attı. Yazıişleri Müdürü Tarık Yılmaz yönetimindeki Çamlık Gazetesi, 27 Kasım 2017 tarihinden itibaren günlük, vasıflı bir gazete olarak yayın hayatına devam edecek.

NEDEN ÇAMLIK, İSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEKİ GEREKÇE!
“Yenigün” ismi yerine Yozgat’ın göz bebeği, Türkiye’nin ilk milli parkı “Çamlık” ismini tercih ederek her şeyden önce “yerel”in, “Yozgat”ın gazetesi olduğumuzu ortaya koymak istedik. Yeni yayın hayatında daha yerel olma düsturunu benimseyeceğiz. 
Basın İlan Kurumu’nun 10 Kasım’da aldığı yönetim kurulu kararında yer alan gerekçemiz şu satırlardan oluşuyor: 
“İsmi, içerik, tasarım ve yayın ilkeleriyle bütünleşmiş, yerel gazete kavramına uygun bir yayın anlayışı geliştirmek ve Türkiye’nin ilk milli parkı olan yeşil Çamlığı gazete adıyla bütünleştirmek amacıyla Yozgat Çamlık olarak değiştirme talebinde bunulmuştur. Yozgat Yenigün Gazetesi’nin öne sürmüş olduğu gerekçesinin haklı, yeni isminin de anılan maddeye uygun olduğu kanaatine varıldığından süreli yayın ismi ve değişikliğine ilişkin 57’nci maddesi uyarınca en geç 1 ay içerisinde uygulanmak kaydıyla, kurulumuz kararıyla ismini Yozgat Çamlık olarak değiştirilmesine izin verilmesine karar verilmiştir.”
YENİ BİR EKİP, FARKLI BİR RUH!
Yozgat Çamlık Gazetesi, sadece kağıt üzerinde vasıflı gazete olmayacak, zengin yayın ağını dizayn edecek tecrübeli ve genç kadrosu ile de önemli bir misyonun müsebbiplerinden olacak. 
Gazeteci Tarık Yılmaz’ın yönetiminde sektörün önemli isimlerinden Eda Demirel, Kadir Görgülü, Murat Karatekin ve Nazife Ekici gazetenin kadrosunda yer aldı. Yeni ve tecrübeli kadrosu ile farklı bir gazeteciliğin kapılarını aralayan Yozgat Çamlık Gazetesi, bünyesinde hayat bulan haberlerine farklı bakış açısı ile yeni bir soluk kazandıracak.
RENKLİ BASKISI İLE GÖZ DOLDURACAK
Yozgat Çamlık Gazetesi, yeni yayın hayatında renkli baskısı ile de göz dolduracak. Gazeteniz Çamlık, Pazartesi günleri renkli baskılı olarak yayınlanacak.
GAZETE BAYİLERİNDE!
Geniş dağıtım ağına sahip olacak Çamlık Gazetesi, sadece Yozgat merkezde değil ilçelerde de gazete bayilerinden tedarik edilebilecek.
Çandır’dan Yerköy’e, Akdağmadeni’nden Yenifakılı’ya kadar Yozgat’ın her noktasında ulusal yayınların arasında yenilenmiş yüzü ve içeriği ile Çamlık Gazetesi’de bulacaksınız. 
ÇAMLIK GAZETESİ YENİ BÜROSUNDA
Yozgat Çamlık Gazetesi, bundan böyle yeni bürosun yayına hazırlanacak. Aşağı Nohutlu Mahallesi Yüzbaşı Bahattin Çokdeğerli Caddesi, Zafer İş Merkezi Kat: 5, Numara 9’daki yeni büromuzda gazetemizin tüm sayfaları gibi kapılarımızı da Yozgat’a açtık!Yozgat Çamlık Gazetesi’nin tüm mesaisini Yozgat için harcayan, Yozgat özelinde yayın yapan bir anlayışla görevini yerine getireceğini söyleyen Çamlık Gazetesi sahibi Zafer Özışık, Yozgat için doğrudan yana en tarafsız bilgilere yer vereceklerini kaydetti. 
Özışık, Yozgat’ta basın-yayın sektöründe vasıflı gazete olarak yer alan Çamlık Gazetesi’nin Allah’ın izni, Yozgatlı’nın desteği ile büyüyeceğinin altını çizdi. Gazetenin Yozgat’ın aynası ve aynı zamanda köprüsü olacağını vurgulayan Özışık; “Bizim değil, sizin gazetenizin sorumluluğunu üstlenmiş olmanın gayreti ile görevimizi yerine getireceğimizi öncelikle belirtmek istiyorum. Çamlık Gazetesi, her şeyden önce Yozgat’ın bir aynası, yansıması olacak. Sizden aldığını size en sade, en doğru, en tarafsız bilgilerle sunacak. Doğrularımızın olduğu gibi sizler adına yaptığımız eleştirilerin de kaynağı olacak. Yozgat’ın bizden okuyacaksınız dersek abartmış olmayız. Bu anlamdı 27 Kasım, bir milat, bir yenilenme hareketinin tarihi olacak. Yozgat Çamlık Gazetesi bizim değil tüm Yozgat’ın gazetesi. Allah çıktığımız bu yolda hayırla yürümeyi nasip etsin” diye konuştu. 
NEDEN SAAT KULESİ LOGOSU KULLANDIK?
Yozgat’ın yerel gazetesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yozgat Çamlık Gazetesi, hem ‘Çamlık’ ismini taşıyarak hem de şehrin tarihi simgesi olan ‘Saat Kulesi’ni logosuna taşıyarak bir anlamda ortaya koyacağı gazetecilik düsturunu dışa yansıtmış oluyor. 
Nasıl ki Çamlık ve Saat Kulesi, Yozgat’ta özdeşleşen iki kıymetli değerimiz, Yozgat Çamlık Gazetesi de ortaya koyacağı yayın hayatı ile aynı değer yargısına sahip çıkmayı kendine söz vermiş, şiar edinmiş bir basın kuruluşu olacaktır. 

 

 

27 Kasım 2017 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1705 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız