Yozgat Çamlık Tv

Keven hızlı başladı

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, daha önce köy olan ve sonra mahalleye dönüştürülen Azizlibağları Mahallesi yolunda, "incelemelerde bulundu.

Keven hızlı başladı

Keven, köy muhtarı ile birlikte yapılmak için bozulan 5 kilometrelik grup yolunda incelemelerde bulundu.
Nisan ayında yolun yapılmak için bozulduğunu dile getiren Ali Keven, “Ancak geçen bunca zamana rağmen yolda herhangi bir çalışma başlamamıştır. Muhtarlarımızla konuyu yerinde inceledik. Ayrıca Azizlibağları Köyü daha önce mahalle statüsünde belediyeye bağlanmıştı. Şimdi bu yolu kim yapacak? Ne zaman yapacak? Bu yol aynı zamanda TMO'ya giden yoldur yani yüksek tonajlı araçlara da uygun bir şekilde sıcak asfalt yapılmalıdır. Belediye ve özel idareyi göreve çağırıyorum. Köy yollarımızda ki ve gözden uzak mahalle statüsünde ki köylerin yollarında ki eksikler biran önce tamamlanarak kazaya davetiye çıkarılmamalıdır. Yetkililerden biran önce bu sorunun çözüme kavuşturulmasını rica ediyorum”  ifadelerini kullandı.
ÇİFTÇİLER 
DERT YANDI 
CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Toprak Mahsulleri Ofisini ziyaret etti. Keven, çiftçilere bereketli ve kazasız bir hasat dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu.
 Çiftçiler ziyaret sırasında CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven’e taban fiyatlarının düşük olmasından dert yandılar.
Keven, “Buğday taban fiyatının çok düşük olmasından yana dertliler. Taban fiyatları üreticilerle çiftçilerle birlikte belirlenmelidir. Ziraat Odaları sürece dahil edilmelidir. Çiftçinin alım gücü yüksek enflasyon ve girdi maliyetleri karşısında eriyor. Buğday taban fiyatı cinsine göre 1lira civarında seyrediyor. Nerdeyse 6 kilo buğday karşılığında ancak 1 litre mazot alınabiliyor. Yetkililerden Üreticilerimizin sorunlarını yerinde dinlemelerini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

12 Temmuz 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 898 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız