Yozgat Çamlık Tv

Bozdağ kalacak mı?

Ak Parti’nin 18 Ağustos’ta yapılacak 6’ncı Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK’da büyük değişim bekleniyor.

Bozdağ kalacak mı?

24 Haziran gecesi sandıktan çıkan sonucu “Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı aldık” diye değerlendiren Erdoğan, partinin en üst karar organı olan MKYK’da kapsamlı revizyona gidecek. 50 kişilik MKYK’nın yarısının değişmesi bekleniyor. 50 kişilik yeni yönetimde gençlere ağarlık verilecek. Tecrübeli isimler de korunacak
24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oyu (yüzde 52.6) ve AKP’nin oyu (42.6) arasında 10 puanlık fark oluştu. Erdoğan da balkon konuşmasında bu farka değinerek, “Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık. Önümüzdeki dönem, milletimizin karşısına tüm bu eksiklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olun” diyerek değişimin işaretini verdi.
AKP, 2012 yılından itibaren 2 olağan 2’de olağanüstü kongre yaptı. Bazı isimler aralıksız 6 yıldır MKYK’da yer aldı. Abdülhamit Gül, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Çiğdem Karaarslan, Hayati Yazıcı, Mustafa Şentop, Öznur Çalık ve Süleyman Soylu 4 kongrede de parti yönetimine girmeyi başaran isimler oldu.
Halen MKYK üyesi olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ise, yeniden yönetime girebileceği belirtiliyor.

31 Temmuz 2018 Salı tarihinde eklendi ve 985 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız