Yozgat Çamlık Tv

Türk Çiftçisi İsrail Tohumuna Mahkum Edildi!

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yerköy ilçesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Türk Çiftçisi İsrail Tohumuna Mahkum Edildi!

Yerköy ilçe başkanlığında partililerle buluşan Keven, Muhtarlar Derneği ve esnaflar ziyaret ederek seçimlerde vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür etti.  

Daha sonra Sekili Kasabası’na geçen CHP Milletvekili Ali Keven, Sekili çarşısında bir kahvede kasaba halkından üreticilerin karpuz ikramını kabul etti.

Kavun-karpuz üreticilerinin sorunlarını dinleyen Keven, “Ülke tarımının geldiği nokta maalesef ihraç ettiğimiz bir çok tarım ürününün ithal edildiği noktadır. Tarımla uğraşan ailelerin göç ettiği bir noktadır. Bu kötü gidişatın değişmesi lazım. Çiftçimizin örgütsüz olmasından faydalanıyorlar. Üretici Birlikleri’ne ve Ziraat Odaları’na hesap sorma noktasında büyük iş düşüyor. Girdi maliyetlerine, mazota, gübreye, tohuma gelen zam taban fiyatlarına gelen zammın kat kat fazlası. Çiftçimiz kendi yerli tohumunu bile ekemiyor. Çünkü bu iktidar 2006’da çıkardığı yasayla yerli tohumu yasakladı. Türk çiftçisi genleri değiştirilmiş İsrail tohumuna mahkum edildi” diye konuştu.

KAMİL KILIÇASLAN STADINI İNCELEDİ

Yerköy Saray Kasabası'nda Kamil Kılıçarslan Stadı'nı inceleyen CHP Milletvekili Ali Keven stadın son haliyle ilgili Mustafa Kılıçarslan'la birlikte  durumu hakkında bilgi aldı. Yetkililerin bu stadın halini görmesi gerektiğini belirten Keven, “Belediye kapanmadan önce bakımı yapılan bu stad şuan atıl durumda kalmış. Bir zamanlar çim sahada futbol maçları yapılıyordu burada. Biran önce bakımının yapılarak Saray gençlerine tekrar kazandırılması gerekiyor. Kapanan belediyelerin yürüttüğü çalışmaları İl Özel İdaresi’nin devam ettirmesi gerekiyor” diye konuştu.

9 Ağustos 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 876 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız