Yozgat Çamlık Tv

Jandarma göz açtırmıyor

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Sorgun ilçesinde 21 kök hint keneviri bitkisi ele geçirirken, vatandaşın çalınan motosikletini de buldu.

Jandarma göz açtırmıyor

Hint keneviri ele geçirildi

Sorgun ilçesi Doğankent kasabasında Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 21 kök hint keneviri ve 40 gram hint kenevir tohumu ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre Sorgun ilçesi Doğankent kasabasında ikamet ettiği tespit edilen S.A. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yasadışı kenevir bitkisi ektiği duyumunun alınması üzerine, Sorgun C.Başsavcılığından alınan arama kararı ile şüphelinin ikamet ettiği ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde evin avlusunda ekili vaziyette 21 kök hint kenevir bitkisi ile ev içerisinde de yaklaşık 40  gram hint kenevir tohumu ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili yakalanan S.A. isimli şüpheli adli makamlara sevk edilmiştir.

Motosikleti bulundu

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Sorgun ilçesi Yeniyer Beldesi Karakız mahallesinde motosikleti çalınan M.K’ya ait motosikleti bularak teslim etti.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan açıklamada, “Sorgun ilçesi Yeniyer Beldesi Karakız mahallesinde mağdur M.K.’ya ait  1 Adet motosikletin çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan araştırmalar neticesinde; çalınan motosikletin Sorgun oto sanayisinde olduğu, olay şüphelilerinin K.B. ve M.C. olduğu tespit edilmiştir. Sorgun C.Başsavcılığının talimatı ile motosiklet muhafaza altına alınmış ve sahibi olan mağdur M.K.’ya teslim edilmiştir. Olay ile ilgili yakalanan K.B. ve M.C. isimli şüpheliler ise adli makamlara sevk edilmiştir” denildi.  

 

17 Ağustos 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 1586 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız