Yozgat Çamlık Tv

‘Daha güçlü olmalıyız’

Döviz ve Altın fiyatlarındaki spekülatif artışa siyasi partilerin il başkanları da tepki gösterdi. AK Parti, MHP ve İYİ Parti İl Başkanları, ülke üzerinde yapılan ekonomik savaş karşısında birlik mesajı vererek, “Daha güçlü olmayız” dediler.

‘Daha güçlü olmalıyız’

Siyasi Parti İl Başkanlarını döviz ve altın artışındaki görüşleri ise şöyle; 
“EKONOMİ İLE YENMEYE ÇALIŞIYORLAR”
AK Parti İl Başkanı Celal Köse, “Dolar bazlı artışın tamamı tüm milletimizin bildiği gibi tamamen dış kaynaklı bir ekonomik yaptırımın ürünü. Bu doların artışının Amerika kaynaklı olduğunu tüm dünya liderleri de tescil etmiş oldu. 
Sonuçta hem Avrupa’daki hem Asya’daki liderlerin tamamı Türkiye’deki bu dolar kuru ile oynanmasının tek nedeninin Amerikan kaynaklığı olduğunu söylediler. Türkiye kendi coğrafyasındaki güçlendikçe, Ortadoğu da söz sahibi oldukça civarındaki tüm Müslüman ülkelerin önünde liderlik yapabilecek kapasiteye de ulaştıkça Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen başta Amerika olmak üzere onların oyunları ile spükülatif hareketler olmuştur. Türkiye coğrafyasında güçlendikçe, lider ülke konuma geldikçe onlar bundan haz duymuyorlar. Onların devletlerinin yaşamasına engel olarak görüyorlar. Onun için de ellerinden geleni yapıyorlar.  Bu coğrafya da güçlenmemesini istemeyerek, güneyimizde oluşturulmaya çalışan bir terör devleti koridorunu Türkiye engelledi. Karada yenemediler. Masada yenemediler. Şimdi ekonomi ile yenmeye çalışıyorlar. Allah’ın izni ile bu aziz milletimiz ferasetli, işi de biliyor. Devletine, Liderine güveniyor. Allah’ın izni ile bugünleri de hep birlikte atlatacağız” 
“GÜÇLÜ EKONOMİ ÜRETİMLE OLUR” 
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhat Altan; “Kur üzerinden ülkemize dayatılmak istenen ekonomik ambargo kabul edilemez.
Başta ABD ve AB olmak üzere tüm haçlı güçleri ülkemizde rayında giden ekonomiyi baltalamak ve istikrarsızlık ortamı oluşturmak istemektedirler. Türk Milleti büyük bir millettir, bizi Ortadoğu ülkeleri ile karıştıranlar büyük bir yanılgı içindedir.15 Temmuz da olduğu gibi bu global saldırının da üstesinden gelecek güçteyiz. Bu saldırı bize şunu bir kez daha hatırlattı ki, güçlü bir ekonomi ancak, üretim, istihdam ve kaynakların yerinde kullanılması ile gerçekleşir” 
“MİLLİ EKONİMİYE DÖNMELİYİZ”
İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık; “Amerika’nın Papaz’ı bahane ederek müdahalesi. Bir ekonomik savaş açtı bize, uyguluyor doğru. Ama bir taraftan da bizim 17 yıldır sürdürülen ranta dayalı, tüketim ekonomisine dayalı modelden dolayı ekonomimiz bu savaşa direnç gösteremedi. Şimdi biz bu krizi yaşadık. Bu krizden sonra hepimizi bütün Türkiye, doların yükseldiği oran kadar fakirleştik. Bundan sonraki süreçte milli bir ekonomiye dönmemiz lazım. Rant’a tüketime değil, üretime dayalı yeni bir model üzerinde mutabık olmamız lazım. Köprüyü, yolu, inşaatı değil, sanayiyi, imalatı korumamız ve teşvik etmemiz lazım. Şimdi bu krizde çatladık, bir sonrakinde kırılırız” 

 

18 Ağustos 2018 Cumartesi tarihinde eklendi ve 549 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız